Na nagrania pojechało 50 uczniów z: 3 LOs (liceum o profilu socjalnym), 3 TLR (technikum logistyk i organizacja reklama) oraz 4 TEFo (technikum ekonomiczne i fotograficzne). Jak to się stało?

- Zadzwonili do nas z Warszawy i zaproponowali udział w programie. Zgodziliśmy się. Ustalono termin nagrań i pojechaliśmy – mówi Agnieszka Kulpińska-Górska, dyrektor ZS 3.

Uczniowie sami pokryli jedynie koszty podróży. Na nagranie weszli o 9.30. Trwało ponad 6 godzin. Pomiędzy poszczególnymi odcinkami mieli półgodzinne przerwy. Dla młodych ludzi była to możliwość zobaczenia od kulis powstawania tego typu programu rozrywkowego.

- To była wspaniała przygoda. Nie widzieliśmy wcześniej, że wszystko jest wyreżyserowane od A do Z, a tak było. Wizyta w studiu nagrań bardzo nam się podobała – opowiadali.

Nie wiedzieli, że trafią na odcinek, w którym padnie milion. Emisja w TVN miała miejsce 21 marca. Zwyciężyła Maria Romanek, emerytowana nauczycielka.

Uczniowie i nauczyciele, którzy pojechali jako opiekunowie, odpowiadali nie tylko na konkretne pytania, w których gracze proszą o pomoc publiczność. Odpowiedzi udzielali na wszystkie zadawane pytania.

- Wszystko jest świetnie zorganizowane. Jest osoba odpowiedzialna za widownię. Dzięki niej wiedzieliśmy, co i kiedy możemy robić, a czego nam nie wolno – tłumaczy Renata Krysiak., nauczycielka z ZS 3.

Uczniowie pabianickiej szkoły będą pokazani w telewizji jeszcze w dwóch odcinkach.