Po dziewczętach z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na piłkarskie boisko wybiegły najmłodsze zawodniczki ze szkół podstawowych. Rozgrywki w tej dyscyplinie sportu były kolejnymi zawodami organizowanymi przez Młodzieżowy Dom Kultury, jakie odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatu pabianickiego.
Do futbolowej rywalizacji przystąpiło pięć szkół. Reprezentacje rozegrały mecze systemem "każdy z każdym". Najlepsze umiejętności w kopaniu piłki pokazały dziewczęta z SP 14, które na cztery mecze zwyciężyły w trzech pojedynkach, w jednym odnotowując rezultat remisowy.
Decydujący o tytule mistrzowskim mecz dziewczęta z „14” rozegrały z piłkarkami z pabianickiej „3”. Remis i wygrana gwarantowały sukces i tak się stało po zwycięstwie 2:0. Łącznie na swym koncie mistrzynie zapisały 10 punktów. Druga drużyna - reprezentacja Mogilna - zdobyła 5 punktów, tyle samo, co trzecia drużyna mistrzostw - SP 14. Jednak piłkarki z Mogilna miały lepszy stosunek zdobytych i straconych bramek.
Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Lutomierska, a piąte SP 5 z Konstantynowa Łódzkiego.
Najlepszą zawodniczką mistrzostw wybrano Patrycję Buczyniak z SP 14, która w całym turnieju zdobyła 4 gole. (kh)