– Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, ponieważ w naszej placówce kładziemy szczególny nacisk na edukację związaną z prawidłowymi zachowaniami na drogach, w domu, przedszkolu, spacerach i wycieczkach – wyjaśnia Beata Kłos, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3. - Pani podkomisarz przypomniała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się opowiadania o codziennej pracy policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Kajdanki, pałka policyjna i czapka były atrakcyjnymi atrybutami, które każdy przedszkolak oglądał z ogromnym zainteresowaniem.
Dzieci miały również możliwość pochwalić się swoją wiedzą na temat znajomości numerów alarmowych oraz przedstawiły sytuacje, w jakich należy ich używać.
Spotkanie dla przedszkolaków było zapowiedzią dalszej współpracy przedszkola z policją. 

- Przed nami wspólny cel - troska o bezpieczeństwo naszych dzieci – dodaje Beata Kłos. -  Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.