Dziś ( 27.10.), w pływalni MOSiR-u odbyły się XI Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Pływaniu o Puchar Starosty. Organizatorami byli Jarosław Wyrwa, Monika Rosińska oraz Michał Rosiński.

Współorganizatorem została SP3 oraz Przedszkole Miejskie nr 15. Patronat objął Starosta Pabianic.

W zawodach uczestniczyło 150 dzieci, w tym 60 przedszkolaków ( PM nr 4,6,8,12,13,15,16, Kłapciatek oraz z Bychlewa i Łodzi) i 90 uczniów klas 1-3 szkół podstawowych ( SP 1,2,3,9,14,15,16,17, SP z Bychlewa, Guzewa, Dobronia, Woli Zaradzyńskiej, Ksawerowa i Łodzi).

Najmłodsi zawodnicy mieli po cztery lata.

Dzieci pokonywały tor o długości 25 m stylem dowolnym. O wygranej decydował czas osiągnięty na przebytym dystansie.

Wszyscy walczyli dzielnie do samego końca. Tłum najbliższych członków rodzin dopingował małych pływaków. Każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy, a zwycięzcy upominki oraz medal.

Puchary powędrowały do przedszkoli, które zdobyły największą liczbę zwycięstw. Bezkonkurencyjne okazało się PM 4. Drugie miejsce zajęło PM 15, trzecie miejsce placówka z Bychlewa.

Przyznano także puchar dla szkoły z największą liczbą zawodników. Była to SP3.

- Mistrzostwa organizowane są w celu propagowania pływania w naszym mieście. Jest coraz więcej zainteresowanych. Na naszych zajęciach najmłodszy uczestnik ma 2 lata i sześć miesięcy. Można zapisywać dzieciaki nawet w wieku dwóch lat- mówi organizator zawodów i trener młodych pływaków, Jarosław Wyrwa.