Turniej, który już na stałe wpisał się do kalendarza zimowych przygotowań naszych drużyn, w tym roku miał nieco okrojoną obsadę. Zabrakło zwycięzcy dwóch pierwszych edycji (rok 2016 i 2017) – PTC, triumfatora z roku 2022 – Orła Piątkowisko oraz brązowego medalisty sprzed roku, GKS-u Ksawerów.

Mimo tego w hali w Konstantynowie o puchar rywalizowało 12 drużyn, w tym dwie z Pabianic: Włókniarz i Włókniarz II. Pierwszy zespół z Pabianic grał w grupie A: wygrał 1:0 z GLKS Dłutów i 4:0 z MKS Mianów oraz uległ 0:1 Włókniarzowi Konstantynów. Grupę wygrał Włókniarz Konstantynów (7 pkt), przed Włókniarzem Pabianice (6 pkt), Dłutowem (3 pkt) i MKS Mianów (1 pkt).

Włókniarz II rywalizował w grupie B. Podopieczni Grzegorza Gorącego wygrali 1:0 z Iskrą Dobroń i 2:0 z Orłem Kazimierz, zaś ulegli 0:1 KAS II Konstantynów. Grupę wygrał KAS II (7 pkt), przed Włókniarzem II (6 pkt), Iskrą Dobroń (3 pkt) oraz Orłem Kazimierz (1 pkt).

W grupie C najlepsza była Jutrzenka Bychlew (7 pkt) przed KAS-em Konstantynów (6 pkt), Sokołem Lutomiersk (3 pkt) i Włókniarzem II Konstantynów (1 pkt).

W ćwierćfinałach KAS II uległ Włókniarzowi Pabianice 1:2, Iskra Dobroń po rzutach karnych wygrała 1:0 z Włókniarzem Konstantynów (po 12 minutach gry było 1:1), karne także zdecydowały o awansie KAS Konstantynów (wygrał 3:1 z Włókniarzem II, po 12 minutach gry było 1:1), wreszcie GLKS Dłutów pokonał 3:1 Jutrzenkę Bychlew.

W pierwszym półfinale było mnóstwo emocji. Włókniarz grał z GLKS Dłutów. Pierwszą bramkę strzelił Hubert Mikołajczyk, potem Bartosz Jarych odebrał piłkę bramkarzowi GLKS, Dawidowi Bukowieckiemu i strzelił do pustej bramki. Było 2:0. Kontaktową bramkę dla dłutowian strzelił Dominik Drąg. Na 3:1 po slalomie między piłkarzami z Dłutowa podwyższył Borys Maćkowiak. Minutę później piłkę pod poprzeczkę bramki Włókniarza wpakował Emil Łańcuchowski i było 3:2. Na 3:3 kapitalnym strzałem z rzutu wolnego przy bliższym słupku wyrównał Drąg. Na minutę przed końcem Dawid Mazur wykorzystał zagranie Mikołajczyka i uderzeniem przy bliższym słupku zapewnił „zielonym” zwycięstwo 4:3 i awans do finału.

Drugi półfinał był jednostronnym widowiskiem. Organizator, czyli KAS Konstantynów rozbił aż 6:1 Iskrę Dobroń. Po dwa gole strzelili Piotr Stelmasiak, Fabian Kasierski i Piotr Marchewka, a honorową bramkę dla Iskry (na 2:1) po indywidualnej akcji zdobył Dawid Kacprzyk.

O brązowym medalu zadecydował jeden gol – za to jaki. W starciu GLKS Dłutów z Iskrą Dobroń, Dominik Drąg popisał się efektownym lobem z połowy boiska, czym zaskoczył stojącego w bramce Iskry… pomocnika, Radosława Jurkowskiego. Dobronianie próbowali wyrównać, lecz strzał nożycami Michała Polita minął bramkę GLKS, zaś bomba Kacpra Kalasa zatrzymała się na słupku. GLKS wygrał 1:0 i sięgnął po brązowy medal.

W finale mieliśmy powtórkę sprzed roku. KAS spotkał się z Włókniarzem. „Zieloni” wykorzystali fragment gry w przewadze (na dwie minuty z boiska musiał zejść Stelmasiak) i Bartosz Jarych mocnym strzałem po rękach bramkarza dał prowadzenie. Dwie minuty później Stelmasiak dobił z bliska piłkę po strzale Piotra Golańskiego i było 1:1. W ostatnich sekundach strzelcy goli wystąpili w głównej roli – strzał Stelmasiaka leciał do bramki, ale piłkę z linii bramkowej wybił Jarych. Remis 1:1 oznaczał rzuty karne.

Dla KAS strzelili Stelmasiak i Piotr Baryła, dla Włókniarza Mazur i Rafał Rikszajd. Trzeci rzut karny KAS (strzelał Kasierski) padł łupem Michała Marciniaka i o wszystkim miał zadecydować Dawid Kosatka. Kapitan Włókniarza nie pomylił się z karnego i „zieloni” po raz trzeci (wcześniej w 2020 i 2021 roku) zdobyli puchar starosty!

Nagrody piłkarzom wręczali: z ramienia starosty pabianickiego Henryk Brzyszcz oraz prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN, Adam Kaźmierczak.