I edycja powiatowego konkursu wiedzy mitologicznej odbyła się 9 maja. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie klas piątych i szóstych z miasta i gminy Pabianice. Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny z: SP 9, SP 14, SP 17, SP Bychlew, SP Pawlikowice, SP Petrykozy i SP 8 - organizatora konkursu.

Pierwszym etapem zmagań był test wiedzy mitologicznej. Było to zadanie indywidualne, za które można było zdobyć aż 43 punkty. Doskonałą znajomością mitologii greckiej wykazali się: I miejsce – Kacper Drabikowski – SP 9, II miejsce - Weronika Michalak – SP Petrykozy i Kaja Zawichrowska – SP 9, III miejsce – Martyna Tokarczyk – SP Bychlew. Zwycięzcy testu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy uznania.

Kolejnym zadaniem był wiedzowy tor przeszkód. Tym razem wystartowały drużyny z poszczególnych szkół. Zadanie to obejmowało: poprawne rozwiązanie krzyżówki, właściwe ułożenie puzzli, wykazanie się znajomością związków frazeologicznych związanych z mitologią oraz boskich atrybutów. Aby dotrzeć do każdego kolejnego zadania, należało pokonać różnorodne  przeszkody. Tutaj drużyny zdobywały punkty nie tylko za wiedzę mitologiczną, ale także za szybkość, z jaką pokonały tor przeszkód. Można było zdobyć 30 punktów za wiedzę oraz dodatkowo 15 pkt. za czas wykonania zadań.

Po wyczerpującym torze przeszkód nastąpiła przerwa, podczas której niektórzy zawodnicy odpoczywali, a inni przygotowywali się do prezentacji wybranej postaci mitologicznej. Każda drużyna wystawiła jednego ucznia, który na przygotowanej scenie przez kilka minut skupiał na sobie uwagę uczniów i nauczycieli. Jury, oceniając występ, brało pod uwagę oryginalność pomysłu, barwność wypowiedzi i poprawność językową, elementy gry aktorskiej oraz kostium i rekwizyty. Przez scenę przewinęła się plejada bogów i bohaterów greckich.

Wyniki konkursu ogłosiła dyrektor szkoły, Bożena Włodarczyk. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8, a III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bychlewie.

Organizatorkami konkursu były polonistki: Marzena Kołodziejska i Renata Morawska z SP nr 8. Patronat nad nim objął Wydział Edukacji, Kultury i Sportu.