Byli np. gośćmi dzieci przebywających na „obozie” organizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury PSM przy ul. Łaskiej. Co tam robili? Razem z policjantami opowiadali im o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na koloniach.

Nasi strażnicy byli też z policjantami z Konstantynowa na koloniach w Lutomiersku w ośrodku „Don Bosco”. Tam o bezpiecznym zachowaniu pouczali aż 100 dzieciaków.

Strażnicy uczestniczyli również w „Akcji lato”, organizowanej przez pabianicki sanepid. W jej ramach na Lewitynie zorganizowano między innymi warsztaty, gry i zabawy z nagrodami oraz pokaz sprzętu ratowniczego. Dzieci wsiadały do radiowozów, przymierzały kajdanki i bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem. Strażacy dla wypoczywających przygotowali pokaz ratownictwa wodnego. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wyciągnęli z wody topielca oraz udzielili mu pierwszej pomocy.

Strażnicy miejscy z Pabianic przeprowadzili też razem z policjantami zajęcia profilaktyczne na półkoloniach w SDK „Barak”. Dla dzieci przygotowano tam niespodzianki, które ufundował ZWiK.