Akcja odbyła się 8 listopada. Tak, jak rok temu uczniowie śpiewali hymn o godzinie 11.11. Uroczystości w ZS 3 rozpoczęły się trzy minuty wcześniej, aby wspólne śpiewanie rozpocząć punktualnie. Najpierw wprowadzono sztandar i odczytano informację o akcji "Szkoła do hymnu" organziowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i zorganizowaliśmy akcję „Rekord dla niepodległej”. W tym roku chcemy ją kontynuować pod hasłem „Szkoła do hymnu” - czytamy w liście MEN skierowanym do szkół.

W 2018 roku hymn o 11.11 zaśpiewano w ponad 24 tysiącach szkół w Polsce i placówkach polonijnych na całym świecie. W 2019 roku w 19 tysiącach szkół. 

Były również występy artystyczne. Uczniowie z klasy 2 LOs wierszami i muzyką przedstawili odzyskanie przez Polskę niepodległości. Na koniec obejrzeli prezentację multimedialną.