Była zdrowa żywność, zawody sportowe i prezentacje multimedialne. Tego dnia w gimnazjum przy ul. Tkackiej nie było lekcji.

- Pokazujemy naszym kolegom, jak odpowiednio się odżywiać – mówi Marta Sałacińska z klasy I c, która wraz z koleżankami zarządzała bufetem ze zdrowymi smakołykami, który stanął w szkolnym holu.
W sali gimnastycznej reprezentacje klas rywalizowały w rozmaitych konkurencjach sportowych. W każdej drużynie znalazło się 6 uczniów. Zawody prowadzili nauczyciele wf-u.
- Imprezy takie jak ta są bardzo potrzebne – mówi Nikola Nowak z klasy IIa. - Nie każdy wie, jak odpowiednio dobierać produkty spożywcze.
- Niektórych trzeba namawiać do ruchu i do uprawiania sportów – twierdzi Milena Szymkowska, uczennica klasy drugiej. - Ten dzień zachęca do zdrowych nawyków.
Gdy w sali gimnastycznej uczniowie zdrowo rywalizowali, w klasach na piętrach odbywały się prezentacje multimedialne. W jednej z nich pod ścianą stanęła piramida zdrowego żywienia zrobiona z krzeseł i produktów spożywczych. Autorkami piramidy były uczennice klasy Ic.