- Gra czytelnicza to taki rodzaj rywalizacji, która nie opiera się na wiedzy pochodzącej z konkretnej książki, ale przewrotnie - ma do lektury konkretnej książki zachęcić – tłumaczą organizatorzy.
Uczniowie rozwiązywali kalambury, rysowali portrety, układali wiersze, śpiewali piosenki i czytali mapy. Ponieważ inspiracją twórców była książka „Trzy wiedźmy” Terrego Pratchetta, w parku Wolności zaroiło się od wiedźm, czarownic i wiedźminów. Przebrani byli zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy imprezy oraz ich opiekunowie. Niektóre wiedźmy były nawet zmotoryzowane – przy amfiteatrze „zaparkowały” dwie cudne, wiedźmowe miotły.
Zabawa była doskonała. Co rusz gdzieś miedzy drzewami przemykała czarownica, zza zakrętu wyłaniał się wiedźmin, by w pędzie po kolejne zadanie minąć uśmiechniętą wiedźmę…

Wszyscy zawodnicy spisali się na medal. Po zliczeniu  punktów wiedźmowe jury wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, drugie Szkoła Podstawowa z Ksawerowa, a trzecie - Szkoła Podstawowa nr 17.

Organizatorami zabawy byli: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka - Filia w Pabianicach oraz Sieć Bibliotekarzy Powiatu Pabianickiego. Sponsorami nagród: kino Tomi, restauracja KFC i Urząd Marszałkowski w Łodzi. Podziękowania dla ratowników medycznych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników gry.