Mają od 6 do 10 lat. W niedzielę będą walczyć o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej w Pabianicach.

W 2011 pod wodzą trenera Kazimierza Andrzejewskiego powstała najmłodsza grupa 2003 i młodsi, której kierownikiem został Marcin Jachowicz. Aktualnie drużyna liczy około 60 zawodników podzielonych na 4 grupy wiekowe (Grupa 2003, Grupa 2004, Grupa 2005 i Grupa 68) i angażuje 4 trenerów. Nowy sezon w 2013 roku będzie związany z naborem rocznika 2008 i uzupełnieniem roczników starszych. Pomimo wielu problemów, a w szczególności braków finansowych drużyna po zaledwie kilku miesiącach treningów zaczęła brać udział w regionalnych i ogólnopolskich turniejach halowych. Od początku istnienia wszystkie wystawiane grupy wiekowe zajmowały w nich wysokie miejsca, kilkukrotnie stawały na podium i trzykrotnie wygrywały mistrzowskie puchary. Ponadto w sezonie 1012/2013 Grupy 2003 i 2004 biorą udział w rozgrywkach najmłodszych grup ligowych, Górski H i I.

- Niejako naturalną konsekwencją naszego działania jest zorganizowanie i prowadzenie dla najmłodszych zawodników piłki nożnej „Turnieju Piłki Nożnej o Puchar PTC w Pabianicach” - mówi Marcin Jachowicz. - Celem turnieju jest umożliwienie sportowej rywalizacji zaproszonych drużyn oraz kształtowanie tężyzny fizycznej i zdrowego trybu życia dzieci z naszego powiatu. Poza wzmacnianiem sprawności fizycznej i doskonaleniem podstawowych zdolności motorycznych najmłodszych zawodników, chcielibyśmy również, by turniej był okazją do wspólnego przeżywania radości dzieci i rodziców oraz okazją do nabywania pozytywnych doświadczeń całych rodzin. W czasie turnieju będą odbywać się imprezy towarzyszące dla dzieci i dorosłych.

W turnieju będzie uczestniczyć ponad 100 zawodników z 5 miast.

- Oczekujemy, że odwiedzą nas także rodziny i znajomi naszych reprezentantów, a także wszyscy pabianiczanie, którzy chcieliby spędzić czas z rodziną inaczej niż na zakupach
w supermarkecie - dodaje Jachowicz

Poza emocjami sportowymi zapewniamy również gastronomię: grill, grochówkę, stoiska z napojami. Będzie miasteczko zabaw dla dzieci: kule wodne, dmuchańce, malowanie twarzy i inne.

Od godziny 13.00 czekają na wszystkich super atrakcje:

  • alkogogle (symulacja jazdy pod wpływem alkoholu),
  • troleje (symulacja poślizgu samochodowego),
  • pokaz treningu drużyny futbolu amerykańskiego,
  • pokaz ratownictwa i wiele innych.

Podczas imprezy będzie można zapisać dzieci z rocznika 2008 i starsze do szkółki piłkarskiej PTC.