Akcję przybliżającą historię Polski tuż po wojnie, przygotowali uczniowie z klasy 2 c z I Liceum Ogólnokształcącego. Przybliżono postaci pierwszych posłanek na Sejm 1919 roku. Biografie znanych Polek znalazły się w gazetach, wzorowanych na czasopismach z 20-lecia międzywojennego.

W kawiarni „Niespodzianka” można było poznać smaki ulubionych przysmaków marszałka Piłsudskiego: gotowane jabłka, leguminy, ptysie, litewskie suchary i landrynki

- Te ostatnie zawsze miały honorowe miejsce na biurku marszałka. Wisienką na torcie była herbata – opowiadały uczennice. - Przygotowałyśmy to z tradycyjnych przepisów międzywojennej Warszawy.

Imprezie towarzyszyły szlagiery muzyczne tamtych czasów w wykonaniu: Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Aleksandra Żabczyńskiego i Toli Mankiewiczównej.

Można też było nauczyć się pierwszego tańca, który pojawił się w warszawskich kawiarniach - charlstona. Pokaz taneczny przygotowali uczniowie: Oliwia Mikołajczyk, Ernestyna Kopaczewska, Jakub Lesman i Jakub Ogiński .

Na pomysł zorganizowania happeningu przybliżającego historię wpadły Katarzyna Wawrzyńczak, Martyna Pawlusiak i Weronika Gajzler. Opiekunką przedsięwzięcia była Izabela Poczta, nauczycielka języka polskiego.

101 lat temu, 28 listopada 1918r. Polki uzyskały prawa wyborcze jako jedne z pierwszych kobiet w Europie. Dekret podpisał Józef Piłsudski, Naczelnik Państwa.