Maria Napieralska z II LO, Dawid Ludwisiak z ZS nr 1 i Aleksandra Świercz z ZS nr 3 wiedzą już, jak spędzą pierwszy tydzień wakacji. Popłyną w rejs po Bałtyku.

W środę starosta Krzysztof Habura wręczył im nagrody za wygranie konkursu marynistycznego pod nazwą „Polska leży nad Bałtykiem” w ramach programu „Jestem the best”.

By zdobyć tą nagrodę, musieli podczas testu wykazać się znajomością geografii Polski i państw morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.

Młodzi żeglarze popłyną w rejs do Kilonii na jachcie "Lady Bi". To jacht historyczny, ten sam, którym kapitan Krzysztof Baranowski opłynął świat.

– Płyniemyze Świnoujścia do Kilonii, gdzie w tym czasie odbędzie się największa impreza żeglarska, zobaczymy też Muzeum Marynarki Wojennej Niemiec – poinformował kapitan Krzysztof Grzegorek, prezes Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych.

Jest to już VI edycja tego konkursu, który organizowany jest wspólnie z Pabianickim Klubem Sportów Wodnych. Starosta finansuje 1/4 kosztów rejsu. Młodym żeglarzom towarzyszyć będą "stare wilki morskie" z Pabianic: Krzysztof Grzegorek, Andrzej Bohdanowicz, Dariusz Libera oraz żeglarze z Mielca.