Trwa jesień, a więc czas jesiennych prac w polu i ogrodzie. „Krasnoludki” i „Jeżyki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 postanowiły sprawdzić, co dzieje się o tej porze na wsi.

Wybrały się więc do gospodarstwa wiejskiego w Konarzewie. Tam pierwsze swoje kroki skierowały na pole, aby zająć się… wykopkami ziemniaków. Wysłuchały informacji dotyczących sadzenia ziemniaków oraz ich wzrostu. Niektórzy wprawdzie wiedzieli, że jemy część podziemną tej rośliny, ale i tak wszyscy z dużym zaciekawieniem wykonywali prace na polu, wykopując z ziemi bulwy ziemniaków. Przy okazji przedszkolaki dowiedziały się, co to są redliny i łęty. Po wykopaniu i przewiezieniu do gospodarstwa ziemniaki zostały włożone do ogniska. W tym czasie dzieci przystąpiły do kolejnego trudnego zadania, a mianowicie – kiszenia kapusty. Najpierw przygotowały kapustę do szatkowania, później ją szatkowały, a na koniec - ubijały w beczce.

Ten pracowity dzień zakończył się konsumpcją upieczonych ziemniaków z surówką z kiszonej kapusty. Danie wszystkim bardzo smakowało. Polecamy!