- Zawód przyszłości to taki, który w niedługim czasie wejdzie na rynek pracy, ale też taki, który się utrzyma. Dlatego młodzież przygotowała bardzo różnorodne prace – tłumaczy Agnieszka Kulpińska-Górska, współorganizatorka konkursu.

Prace oceniała komisja w składzie: Joanna Sterniczuk-Błoch, Powiatowy Urząd Pracy, Izabela Matusiak, PUP, Magdalena Legun-Wołosz, Młodzieżowe Centrum Kariery, Grażyna Pryca, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

W kategorii szkół podstawowych główną nagrodę otrzymały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 17: Patrycja Lewowska i Maria Cipińska. Opisały zawód: fotograf dzikich zwierząt. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Cholew z SP 17 za prezentację na temat dziennikarza.

Wśród szkół gimnazjalnych nagrodę dostały: Paulina Raszewska i Anna Korczak z Gimnazjum w Ksawerowie. Za zawód przyszłości uznały aktora. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Hibner z Gimnazjum w Ksawerowie, która przygotowała prezentacje o zawodzie pilot oraz Eryk Wyrwa i Patryk Przepióra z Gimnazjum nr 2. Opisali zawód: inżynier biocebernetyki i inżynierii biomedycznej.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała Karolina Trębacz, uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Jej zdaniem zawód przyszłości to technik energii odnawialnej. Przyznano dwa wyróżnienia: Emilii Oset, uczennicy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, zawód robotyk oraz Dawidowi Bojo, Zespół Szkół nr 1, zawód technik mechatronik.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Agnieszka Kulpińska-Górska i Małgorzata Żuk.