Znajdziesz w nim tytuły najchętniej wybierane przez czytelników w listopadzie. TOP 5 z pewnością ułatwi Ci wybór idealnej książki na świąteczny prezent!

1.Halny – Remigiusz Mróz

Fani komisarza Forsta doczekali się szóstego tomu przygód z jego udziałem. W górach względny spokój panował przez prawie trzy lata. Od momentu, gdy Wiktor Forst zatrzymał mordercę zwanego Bestią z Giewontu. Wydawało się, że nic tak złego już się nie wydarzy… A jednak, koszmar rozpoczął się na nowo wraz z nadejściem halnego. Przed wejściem do kaplicy na Wiktorówkach odnaleziono makabrycznie zamordowaną kobietę. Morderca rozciął ciało, wyjął wnętrzności, a w ustach ofiary umieścił monetę, podobną do tych, którymi posługiwał się seryjny zabójca sprzed lat. Do Zakopanego zostaje wezwana prokurator Dominika Wardyś-Hansen. Poszlaki w tej sprawie prowadzą donikąd. Odpowiedzi na mnożące się pytania zdaje się mieć więzień Iwo Eliasz. Obiecuje się nimi podzielić, ale tylko z jedną osobą. Osobą, która zniknęła.

 

2.Czuły narrator – Olga Tokarczuk

Pierwsza książka pisarki po odebraniu Literackiej Nagrody Nobla. Olga Tokarczuk zaprasza czytelników za kulisy swojej twórczości. Ukazuje proces żmudnych i fascynujących poszukiwań, eksplozje wyobraźni. Wraz z pisarką możesz podążać za logiką rodzącej się fabuły i światem wewnętrznym bohaterów, odkrywając ich motywacje i światopoglądy. Olga Tokarczuk snuje pasjonujące historie, opowiada o ulubionych lekturach i osobistych doświadczeniach. O wytrwałości w dążeniu do tego, by zrozumieć różnorodność i skomplikowanie świata. W Czułym narratorze czeka na Ciebie 12 najważniejszych esejów i wykładów pisarki, w tym mowa noblowska.

 

3.Inspirujące bajki – Agnieszka Antosiewicz

Świat dorosłych wydaje się czasem trudny i skomplikowany. Dzieciom niełatwo znaleźć w sobie siłę, by pokonać przeciwności losu. Nie warto się jednak poddawać! Dzięki mądrym Inspirującym bajkom najmłodsi zaczną wierzyć w siebie i poznają zalety pozytywnego myślenia. Bajki napisano prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem, a towarzyszą im piękne, barwne ilustracje. Czy nuda to coś złego? Dlaczego tak ważna jest wdzięczność? Czy warto mieć w życiu pasje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w książce Agnieszki Antosiewicz. Czytaj wspólnie z dzieckiem i podejmuj ważne rozmowy!

 

4. Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli – Radek Rak

Najlepsza książka roku, według jury Literackiej Nagrody Nike. Baśń… Radka Raka to próba stworzenia na nowo mitologii Galicji. Choć nie jest powieścią historyczną, autor napisał ją z poszanowaniem dla ówczesnych realiów politycznych, społecznych i obyczajowych. Zawieszona gdzieś między historią a mitem, wyrosła z legend narosłych przez lata wokół chłopskiego przywódcy, Jakóba Szeli. Książka Radka Raka to opowieść o dobru i złu, obecnych w każdym człowieku, nierównych szansach, Galicji i Polsce. W Baśni… czekają na Ciebie rozbuchany erotyzm, ironia i humor – okraszone mrokiem wprost z człowieczych serc.

 

5.Sodoma – Frederic Martel

Socjolog i pisarz Frederic Martel rozmawiał z kilkudziesięcioma kardynałami, a także setkami biskupów i księży. Znaleźli się wśród nich homokseksualiści, którzy odsłonili przed nim pilnie strzeżone tajemnice Watykanu. Konsekwencje ukrywania swojej orientacji. Podwójne życie Kościoła. Hipokryzja, stojąca za najważniejszymi decyzjami hierarchów i wpływająca na funkcjonowanie całej Wspólnoty. Autor uważa, że homoseksualizm kleru to klucz do zrozumienia pontyfikatów Jana Pawła II oraz Benedykta XVI. W jego książce, będącej efektem czteroletniego śledztwa w 30 krajach, znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących tajemnic Kościoła.

 

Więcej pomysłów i inspiracji na świąteczne prezenty znajdziesz na Gandalf.com.pl.

 

KONKURS!

Mamy dla Was konkurs. Księgarnia Gandlaf przekazała 10 ksiażek. Wyślij meila na adres konkurs@zyciepabianic.pl do wtorku 8 grudnia wpisując w tytule swoje imię i nazwisko, dziesięć pierwszych osób nagrodzimy książką. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane meilowo.