Wrzesień 2020 obfitował w książkowe premiery. Które z nich cieszyły się największą popularnością? TOP 5 książek, które najbardziej przypadły do gustu czytelnikom, zdradziła nam księgarnia internetowa Gandalf.com.pl. Kryminał, biografia, thriller, felieton – w tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. 

1. "Królestwo" Jo NesboKiedy rodzice Roya i Carla nagle umierają, szesnastoletni Roy zostaje obrońcą swojego impulsywnego młodszego brata. Z czasem Carl wyrusza w świat, chcąc zarobić fortunę, a Roy pozostaje w sennej, górskiej wiosce, wiodąc spokojne życie mechanika. Parę lat później pierwszy z nich powraca ze swoją nową, charyzmatyczną żoną Shannon, z zawodu architektem. Z jej pomocą pragnie wybudować w rodzinnej miejscowości hotel spa i wzbogacić nie tylko rodzinę, ale i całą lokalną społeczność. Oczywiście, to tylko kwestia czasu, nim to, co wydawało się radosnym powrotem do domu, zapoczątkuje serię wydarzeń, które zburzą spokój Roya i całej wioski. Długo skrywane rodzinne sekrety zaczną wychodzić na powierzchnię… W „Królestwie” Jo Nesbo stopniowo buduje napięcie i funduje czytelnikom nieoczekiwane zwroty akcji. Ukazuje niszczycielską siłę tajemnic, która zbiera śmiertelne żniwo… 

2. "Powrót z Bambuko" Katarzyna Nosowska

Dwa lata po spektakularnym sukcesie „A ja żem jej powiedziała…” Katarzyna Nosowska powraca z nowym tytułem. Książką, która bawi, pobudza do myślenia i porusza sumienie. Choć świat pędzi jak szalony, wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie i codziennie przytłaczają nas nowe wątpliwości, autorka rozpala światełko nadziei i dodaje otuchy. Dzieli się lekcjami, które dostała od życia, zasiewa ziarno niepewności, tropi absurdy i obala ‘autorytety’. Udowadnia, że tylko dystans może nas ocalić, gdy ktoś robi nas w bambuko. Opowieści autorki wzbogacają genialne ilustracje Izabeli Kaczmarek-Szurek. 

3. "Precedens" Remigiusz Mróz

Najnowszy, 12 już tom bestsellerowej serii Remigiusza Mroza o Joannie Chyłce. Do prawniczki zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Sprawa jest nietypowa – kobieta twierdzi, że za chwilę popełni przestępstwo. Oczekuje, że bronić będzie jej właśnie adwokat z Żelazny & McVay. Nim Chyłka zdąży zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Aktorka morduje swoją ofiarę i transmituje czyn w mediach społecznościowych. Choć śledczy dysponują niezbitymi dowodami: nagraniem i śladami DNA, kobieta nie przyznaje się do winy. Zapewnia Chyłkę i Kordiana, że nie zostanie skazana, bo popełniła zbrodnię doskonałą. Czy ma rację? 

4. "DyrdyMarki" Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki, legenda Polskiego Radia, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych, zaprasza do swojego świata. Snuje opowieść o życiu w radiu i poza nim, czasach PRL-u i współczesności, ciszy i muzyce, szarej codzienności i dalekich podróżach. Zdradza tajemnicę swojego głosu, pokazuje kolekcję 15 tysięcy płyt i ujawnia prywatną muzyczną listę wszech czasów. Przyznaje się do wpadek i dzieli momentami największego szczęścia oraz paraliżującego strachu. Anegdoty, wzruszenia, niezwykłe historie i wspomnienia – ta książka to wspaniała uczta, nie tylko dla fanów Marka Niedźwieckiego.

5. "Srebrne skrzydła" Camilla Lackberg 

Faye zrealizowała wszystkie swoje plany. Wyjechała za granicę, ułożyła sobie życie. Jej były mąż Jack trafił za kratki i już jej nie zagraża. Firma Revenge, której jest właścicielką, świetnie prosperuje, a wkrótce ma wkroczyć na rynek amerykański. Faye czuje, że wreszcie stanęła na nogi. Sielanka nie trwa jednak długo – okazuje się, że życie bohaterki znów jest zagrożone. Kobieta musi wrócić do Sztokholmu i zmierzyć się z problemami. Okazuje się, że Jack nie był jedynym człowiekiem, który zamieniał życie Faye w piekło. Przez wiele lat cierpień przysparzał jej ojciec. Dopiero teraz jest wystarczająco silna, by stawić mu czoło. Z pomocą najbliższych kobiet podejmuje walkę o ocalenie tego, co dla niej najważniejsze – siebie i swojej rodziny. By osiągnąć cel, gotowa jest przekroczyć każdą granicę…

Zaciekawił Cię któryś z bestsellerów września 2020? Wszystkie książki z zestawienia (i wiele innych) zamówisz na Gandalf.com.pl.  

KONKURS

Chcesz wygrać książkę od Gandalfa? Napisz w kilku zdaniach i wyślij na e-maila: konkurs@zyciepabianic.pl, jaką powieść polecasz innym i dlaczego. Nie zapomnij dopisać w mailu swojego imienia i nazwiska.

Na odpowiedzi czekamy do 6 października do godz. 12.00. Osoby nagrodzone poinformujemy meilowo.