Na meczu piłki nożnej David spotyka tajemniczego mężczyznę. Za jego namową zostawia rodziców i przeprowadza się do sierocińca. Tam szybko zjednuje sobie uczniów. Zostaje obwołany Bogiem. To osadzona we współczesnym świecie historia Świętej Rodziny. Czy tym razem potoczy się tak samo? Czy David przeżyje? 

„Śmierć Jezusa” to najnowsza książka Johna Maxwella Coetzee, noblisty z RPA. To pisarz o wielkiej wrażliwości, z przenikliwością obserwujący ludzką duszę. Poza wymiarem metafizycznym, pomiędzy wierszami mówi też o wpływie sytuacji społeczno-politycznej na jednostkę i jej wybory. 

To pierwsza ze wspomnianych powieści, którą można wygrać w naszym konkursie. Dla czytelnika, który pragnie raczej oderwania od rzeczywistości, proponujemy lżejszą rozrywkę. Komedia kryminalna Jacka Galińskiego „Kratki się pani odbiły” nie tylko bawi, ale też uczy akceptacji do osób starszych. A o czym jest ta książka? Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym, jak sceną walki o godne i lepsze życie. Czy Zofia zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy?

„Śmierć Jezusa” oraz „Kratki się pani odbiły” ufundował sklep i księgarnia internetowa w jednym www.gandalf.com.pl. Jak można je zdobyć?

KONKURS 

Chcesz wygrać którąś z tych książek? Napisz w kilku zdaniach i wyślij na e-maila: konkurs@zyciepabianic.pl, jaką powieść polecasz innym na czas kwarantanny. Nie zapomnij dopisać w mailu swojego imienia i nazwiska. Dodaj też, którą z dwóch książek od Gandalfa chciałbyś wygrać. Na odpowiedzi czekamy do 16 kwietnia do godz. 12.00.

 

ROZWIĄZANIE

Książkę "Kratki się pani odbiły" wygrała Paulina Włodarczyk, a "Śmierć Jezusa" - Dorota Mak.

Książki są do odebrania w redakcji Życia Pabianic (Stary Rynek 7). Zapraszamy w godzinach poniedziałek, środa, czwartek i piątek 10.00-15.00, a we wtorek 5.00-10.00.