To lato aż huczy od nowości i zapowiedzi, które dla smakoszy rozgrywek planszowych będą prawdziwą ucztą!

Gra Diuna: Imperium – Lucky Duck Games

Gry planszowe

Premiera wyczekiwanej ekranizacji powieści Franka Herberta coraz bliżej. W oczekiwaniu zachęcamy do czytania Diuny oraz poznania jej świata dzięki nowej propozycji gry „Diuna: Imperium – Lucky Duck Games”. Planszówka wykorzystuje mechanikę budowania talii. Rozgrywkę rozpoczyna się unikalną kartą Lidera oraz talią, identyczną, jak u oponentów. Następnie gracze rozszerzają talię o swoje wybory, co definiuje ich słabe i mocne strony. Poszczególne karty umożliwią wysłanie Agentów w różne miejsca na planszy, co oznacza, że rozbudowywanie talii ma wpływ na kierunek strategii. Rozgrywki polityczne toczą się między czterema frakcjami: Imperium, Gildią Kosmiczną, zakonem Bone Gesserit oraz ludem Freemen. Gra „Diuna: Imperium” jest idealna dla fanów opracowywania strategii. Przechytrz opozycję polityczną i przynieś chwałę swojemu domowi!

Gra Sushi Go Party!

Gry planszowe

Nowa gra od Rebela już dostępna! „Sushi Go Party!” to samodzielna wersja popularnej karcianki, która opiera się na mechanice draftu, znanej z „7 cudów świata”. Gracze dobierają po tyle samo kart, wybierają jedną, resztę przekazują dalej. Konstruując opłacalne zestawy, jednocześnie kontrolujesz poczynania przeciwników. Gracze w samodzielny sposób konstruują menu. Początkowo wybierają jeden rodzaj rolek, dwa dodatki, trzy przystawki i deser, by następnie złożyć talię z zestawów wybranych kart. Przyjemna gra towarzyska to jednocześnie dobry wybór, jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grami planszowymi lub szukasz pomysłu na spędzanie czasu na imprezie w większym gronie. 

Gra Lama

Gry planszowe

Propozycja gry od Egmont to kompilacja gier Reinera Knizii. W trakcie prowadzonych rozgrywek gracze pozbywają się swoich kart, układając je po kolei na wspólny stos. Grać można kartą o tej samej wartości lub wyższą o jeden. Gracze decydują, kiedy zagrać kartą, pociągnąć albo spasować. Dąży się do tego, by mieć jak najmniej kart. Do zwycięstwa prowadzi taktyka oraz umiejętność podejmowania ryzykownych decyzji we właściwym momencie. 

Gra „Lama” jest idealną propozycją na spędzanie wspólnego, rodzinnego czasu. W zestawie znajdują się trzy gry Knizii, to znaczy: strategiczna Lama podstawowa, wredna Lama Party, nieprzewidywalna Lama kościana. 

Gra RPG Zaginięcie Alice

Gry planszowe

Propozycja od Alis.Games to fabularna gra opierająca się na klimacie ciszy. Podczas akcji gracze nie mogą odzywać się do siebie. Mogą jednak do siebie pisać, co umożliwi zbieranie i dopasowywanie do siebie wskazówek odnoszących się do tego, co stało się z tytułową Alice. Rozgrywka trwa od dwóch do trzech godzin i zamyka się w pojedynczej sesji. Nie ma w niej funkcji prowadzącego Mistrza Gry. Na początku gracze tworzą postacie i określają ich powiązania między sobą i względem Alice. Jedna z osób przedstawia zasady gry oraz egzekwuje je w czasie prowadzonych rozgrywek, ale jednocześnie jest graczem, co oznacza, że nie zna rozwiązania zagadki zaginięcia Alice. Strzępki otrzymanych informacji gracze starają się złożyć w całość, by odkryć, co stało się z przyjaciółką i w efekcie ją odnaleźć. 

Gra Harry Potter: Hogwarts Battle – Obrona przed czarną magią

Gry planszowe

Propozycja gry od Rebela to dynamiczna, dwuosobowa gra karciana, która opiera się na budowaniu talii. Została stworzona na podstawie gry „Harry Potter: Hogwarts Battle”. W trakcie rozgrywki uczestnicy stają przeciwko drugiemu czarodziejowi, by w praktyczny sposób ćwiczyć obronę przed czarną magią. By wygrać, trzeba trzykrotnie rozbroić przeciwnika. Gracze przemiennie zagrywają karty, nie tylko atakując przeciwnika, ale również rozbudowując talię i czyniąc ją tym samym mocniejszą. Designem gra nawiązuje do Klubu Pojedynków. 

Więcej planszowych bestsellerów na stronie Gandalf.com.pl.