Z okazji Light Move Festival w Łodzi trasę zmienił nocny autobus dojeżdżający na dworzec PKP. Autobus linii N4B w kursie o godz. 0.01 z pętli Stoki Skalna dojedzie bez zmian do skrzyżowania ulic Kilińskiego i Rewolucji 1905 r., następnie pojedzie zmienioną trasą ulicami: Kilińskiego, Franciszkańską, Wojska Polskiego, pl. Kościelnym, Lutomierską, Zachodnią do al. Kościuszki i dalej stałą trasą do dworca PKP w Pabianicach. 

Zmiana trasy związana z Light Move Festival obowiązuje 29 i 30 września tylko dla kursu o godz. 0:01 z Łodzi. 

Dojazd z ŁKA

Mieszkańcy Pabianic będą mogli wrócić z festiwalu dodatkowymi pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.  We wszystkie dni festiwalu kursować będą nocne pociągi w ścisłej aglomeracji łódzkiej między innymi do Pabianic i Zgierza, zatrzymujące się po drodze na wszystkich stacjach pośrednich.

Dla mieszkańców Pabianic przygotowano dodatkowe pociągi powrotne:

0.53 Łódź Kaliska–Pabianice (w nocy z 28/29 września),

0.41 Łódź Kaliska–Pabianice (w pozostałe festiwalowe dni).

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival to największy festiwal światła w Polsce, organizowany od 2011 roku. Został pomyślany jako niecodzienna, cykliczna impreza, której głównym celem jest promowanie potencjału kulturalnego i twórczego oraz pokazanie w zupełnie inny, niepowtarzalny sposób wartościowych zakątków, przestrzeni oraz budynków miasta nocą. LMF to połączenie historycznej tożsamości Łodzi z elementami sztuki wizualnej i multimedialnego przekazu. To ruch i dynamika, światło, projekcja, animacja, sztuka kinetyczna, dźwięk, barwa, rzeźby i instalacje świetlne. Podczas festiwalu łódzkie ulice, zakamarki, zapomniane dziedzińce i podwórka przeistaczają się w otwarte galerie sztuki. Świadome, artystyczne użycie światła podkreśla indywidualność i atrakcyjność Łodzi oraz sprawia, że staje się ona niepowtarzalnym punktem na mapie Europy.