Są melomani muzyki poważnej w naszym mieście. Na piątkowym koncercie po warsztatach w kameralnej atmosferze galerii przy Żeromskiego widownia zapełniła się po ostatnie rzędy.

Sprawcą tego niezwykłego wydarzenia w naszym mieście jest prof. Dariusz Mikulski, muzyk, dyrygent, waltornista, pedagog, szef Fundacji Mikulski Art. Zaryzykował i sprowadził do naszego miasta ł Akademię Operową, w które przez kilka tygodni śpiewaczki doskonaliły swe głosy pod okiem światowej sławy maestry Caroliny Isabeli Mertz z Austrii. 

W piątek wystąpiły Agneta Gnoza ( „Er war mir” z opery „Bastien i Bastienne” W.A. Mozarta), Zofia Piejdak( „Heidenrosiein” F. Schuberta), Cecylia Jankowska („Mów do mnie jeszcze” M. Karłowicza), Paulina Vereti „L'ho perduta” z opery „Wesele Figara” W.A. Mozarta), Julia Deinert („Lesoiseaux” z opery „Opowieści Hofmanna” J. Offenbacha), Martyna Grzelecka(„ Deh, vieni non tardar” z opery „Wesele Figara” Mozarta), Anna Cichocka („ V,adore pupile” z opery Juliusz Cezar G.F.Handel), Monika Sendrowska („ Porgi amor” z opery Wesele „Figara Mozarta”), Marta Ustyniak-Babińska („ Tutte le feste” z opery „Rogoletto” G.Verdiego), Kamila Goik ( „Einst traumate” z opery „Wolny strzelec” C.M. Webera), Aleksandra Gudzio ( „Habanera” z opery „Carmen” G.Bizeta). Zofia Piejdak i Cecylia Jankowska wystąpiły w duecie śpiewając „Sull'aria” z opery „Wesele Figara” Mozarta. Akompaniowała na fortepianie Joanna Kowalewska.

W sobotę, 23 września usłyszymy je jeszcze raz. Galeria AflopaArt, ul. Żeromskiego 17. Początek godz. 19.00. Bilet wstępu 30 zł.