- Dopiero policzonych jest 41.000 zł - mówił Piotr Roszak, szef pabianickiego sztabu WOŚP w poniedziałek o godz. 10.30. - Pani Tereska z PaCoBanku uważa, że będzie około 51.000 zł. Ona bezbłędnie biorąc do ręki puszkę z datkami potrafi powiedzieć ile jest w niej pieniędzy.

W niedzielę zebrani na Starym Rynku wylicytowali rower za 2.600 zł, który przekazał prezydent Zbigniew Dychto. Za złote serduszko Jarosław Tapek zapłacił 1.700 zł. Koszulka WOŚP poszła za 1.060 zł, a pierścionek z białego złota z brylantem, podarowany klub Amnesia, zmienił właściciela za 250 zł. Tak licytowaliśmy: pabianicka koszulka WOŚP (52 zł), płyta TeDe (40 zł), maskotka (30 zł), miniaturka puszki WOŚP (40 zł).
3.000 zł zebrano w sobotę w klubie Amnesia. Goście wylicytowali dwie koszulki TeDe i WOŚP – każdą za 600 zł oraz płytę TeDe za 70 zł. Na koncercie rockowym w Miejskim Ośrodku Kultury udało się zebrać 1.400 zł. Właśnie tam zlicytowano piłkę do siatkówki z podpisami zawodników za 310 zł. Podczas młodzieżowego koncertu rockowego w ODK wolontariusze zebrali 500 zł.
W niedzielę 23 mężczyzn i 6 kobiet honorowo oddało krew – w sumie 13 litrów 340 ml. Na rzecz WOŚP 116 pabianiczan w ciągu tygodnia oddało 53 litry 360 ml krwi.

Organizatorem pabianickiego finału WOŚP była komenda hufca ZHP we współpracy z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym. Orkiestra nie zagrałaby, gdyby nie pomoc: banku PaCoBank, Zakładu Energetyki Cieplnej i prezesa Floriana Wlaźlaka, klubu Amnesia, Karola Suchockiego, firmy Corin, Stowarzyszenia Taxi Trzy Korony, hotelu Włókniarz i dyrektora Piotra Adamskiego, firmy Olmar, Zakładu Ochrony Mienia, sklepu Opium, Zakładu Dróg i Zieleni Miejskiej oraz sekretarza Adama Marczaka. Specjalne podziękowania dla: Kamila Nakwińskiego, Łukasza Ścibuta, Bartosza Szatkowskiego, Arkadiusza Kubickiego, Piotra Muszyńskiego, Piotra Wilczyńskiego oraz dla organizatora koncertu w MOK Bartosza Józefiaka.

 

W PaCoBanku w niedzielę od godziny 13.00 pracowały kasjerki. Liczyły pieniądze zbierane przez wolontariuszy. W wolny dzień do pracy w banku przyszło aż 15 pań.

- O godzinie 19.20 mieliśmy policzone 24.175 złotych i 78 groszy - mówi kasjerka. - Z naszego doświadczenia wynika, że to bardzo dobry wynik.

Na Starym Rynku około godz. 19.00 było kilka tysięcy pabianiczan. Bawili się i wrzucali datki do puszek. Celem WOŚP jest w tym roku zbiórka pieniędzy na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci oraz promowanie programów medycznych i edukacyjnych fundacji.

W Pabianicach młodzieżowe zespoły rockowe rozpoczęły WOŚP w piątek o godz. 17.00. W Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Łaskiej grali: Scientists z ODK, Kolektyw z SKK Barak i Seba Band z SDK.

W sobotę miłośnicy rocka zajęli całą salę widowiskową w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 14. Grały lokalne zespoły rockowe Thunderhead i Spine. Na dyskotece w klubie Amnesia przy ul. Łaskiej 46 zatańczy dla nas znany z programu telewizyjnego You Can Dance tancerz Rafał Tito Kryla.
– Będą pierwsze licytowania gadżetów Orkiestry, specjalne drinki i świetna zabawa – wylicza szef sztabu Piotr Roszak. – Pieniądze z wejściówek też zostaną przeznaczone na Orkiestrę.
Impreza w Amnesii rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00. Wejściówki: 10 zł.

W niedzielę bawiliśmy się na Starym Rynku. Zobaczyliśmy Dextera, hip–hopowca Don Guralesko, Michała Karpackiego, taneczne popisy Rafała Tito Kryla, Ganesz, zespół Karawana i Drive Away.

 

Rok temu w Pabianicach zebraliśmy ponad 46.000 zł - o 6.000 zł więcej niż w 2007 roku.