Na scenie sali widowiskowej wystąpiła wraz z instrumentalistami Błażejem Chochorowskim i Maciejem Mąką, z którymi nagrała swoją najnowszą płytę „Renata Przemyk Akustick Trio”.

Ponadgodzinny wieczór upłynął pod znakiem piosenek zagranych w pięknych, akustycznych aranżacjach. Zobaczyć i usłyszeć można było Błażeja Chochorowskiego grającego na fretlessie i gitarze akustycznej, a na głównej gitarze akustycznej - Macieja Mąkę. Zdolną instrumentalistką okazała się też Renata Przemyk. Z gracją grała to na bębenku, to na przeróżnych dzwoneczkach, sporadycznie sięgała też po gitarę.

Płyta „Akustick Trio” ukazała się 21 września 2012 roku. To kameralny zapis studyjnego projektu koncertowego o tej samej nazwie, z którym artystka koncertuje od pewnego czasu i której to płyty domagała się zgromadzona na jej koncertach publiczność. Znajduje się na niej 13 utworów, znanych, ale nieco już zapomnianych. Co więcej, piosenki znane z ciężkich rockowych aranżacji nabierają innego wymiaru. Drzemie w nich poetycka subtelność i wyciszenie. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie. 

Renata Przemyk zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole „Ya Hozna”, znanego z przebojów takich jak „Babę zesłał Bóg” czy „Protest Dance”. Po zawieszeniu działalności zespołu artystka rozpoczęła z powodzeniem solową karierę. Nagrała 10 płyt, koncertowała m.in. we Francji i Nowym Yorku, współpracowała z wieloma artystami, znaleźli się wśród nich: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy i Plateau.

Wśród ogłoszonych w 2010 roku zwycięzców Pam London Awards otrzymała trzy nagrody: Najlepsza Polska Wokalistka, Piosenka Roku oraz Najlepszy Album Roku w kategorii Alternative.