W ramach obchodów Światowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 8 marca (niedziela) o godz. 12.00 w kinie Tomi (ul. Gdańska 4) zaplanowano koncert projektu Panny Wyklęte – Maleo Reggae Rockers. Wystąpią też: Marika, KasiaMalejonek, Marcelina i Lilu. Bilety po 20 zł do kupienia w kasie kina.

 Za Wikipedią: Panny Wyklęte to projekt muzyczny Fundacji Niepodległości we współpracy z Dariuszem Malejonkiem i artystkami polskiej sceny muzycznej. Płyta inspirowana jest losem „Kobiet Wyklętych” i opowiada o ich tragicznych, powojennych doświadczeniach głosem artystek młodego pokolenia. Inspiracją płyty jest postać Danuty Siedzikówny ps. „Inki” Płyta była promowana od maja 2013 r.

Na albumie utwory wykonali: grupa Maleo Reggae Rockers oraz Ania Brachaczek, Jadwiga Basińska, Gonix, Halina Mlynkova, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, Ania Przybysz, Natalia Przybysz i Paulina Przybysz.

„Żołnierze wyklęci” to powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne, stawiające opór podporządkowaniu Polski ZSRR, toczące walkę ze służbami bezpieczeństwa Związku Radzieckiego i podporządkowanymi mu służbami w Polsce.