21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Porcie Łódź rozpocznie się o godzinie 13.00 koncertem jednej z najlepszych młodzieżowych orkiestr dętych w Polsce - Orkiestry ZHP-OSP z Uniejowa, a pół godziny później spod centrum wystartuje pierwszy Łódzki Marsz Nordic Walking „Policz się z cukrzycą”.

Od godz. 14.00 na scenie zapanuje gorąca, taneczna atmosfera. Do wspólnej zabawy i zbiórki będzie zachęcać grupa Skaner, dobrze znana widzom programu telewizyjnego „Disco Polo Live”, której popularność na początku lat 90. przyniósł m.in. utwór „Nadzieja” i „American Boy”. O godz. 16.00 pojawi się zespół Maxel, zdobywca wielu nagród na Festiwalach Disco Polo i Dance oraz twórca przeboju „Mocniej Mocniej”. Od godz. 18.00 sceną muzyczną przed Portem Łódź zawładnie Marcin Siegieńczuk - autor takich hitów, jak „Ciało do ciała” czy „Sąsiadka”. Punktem kulminacyjnym o godz. 20.00 będzie tradycyjny happening Światełko Do Nieba.

 

W dniu 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas trwania koncertów będzie można licytować gadżety wykonawców oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów akcji. Dodatkowo 13 stycznia odbędzie się w Porcie Łódź Dzień Wielkich Okazji. Najbliższa niedziela będzie więc dobrym momentem, by przy okazji zakupów pomóc potrzebującym i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.