Festyn rodzinny „Festiwal talentów”, który odbędzie w niedzielę 9 września na Starym Rynku, to impreza plenerowa na zakończenie wakacji. Tego dnia na scenie wystąpią uczestnicy sekcji wokalnej i tanecznej Miejskiego Ośrodka Kultury, m.in. grupa Shadow sqad oraz  zespoły muzyczne działające pod egidą placówki, czyli Rots back, jak również ciesząca się dużą popularnością kapela podwórkowa Dobrzanie.  Będzie dla nas rapował Dobromir Makowski, autor projektu Rap Pedagogia, programu opartego na muzyce hip hop i elementach profilaktyki.

Pabianiczanie będą mogli również posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu trzech związanych z Pabianicami zespołów. Będzie to łódzka formacja Maze of sound, która powstała w lutym 2012. Liderem i założycielem jest Piotr Majewski. Każdy utwór to osobna historia zawierająca elementy teatru, który kreuje na scenie wokalista i autor tekstów - Kuba Olejnik. Wystąpi też laureat II miejsca II edycji ogólnopolskiego przeglądu zespołów muzycznych „Rock master”– zespół Ted Nemeth. Członkowie zespołu próbują łączyć gatunki muzyki, na których się wychowali, czyli grunge czy szeroko pojęty cięższy rock. Jako trzeci przez pabianicką publicznością zaprezentuje się 4-osobowy warszawski zespół NAO. Wokalistką zespołu jest Edyta Glińska, pabianiczanka, która w mieście nad Dobrzynką zaczynała muzyczną karierę. Występowała w kilku pabianickich grupach, m.in. w One More Time.

Podczas festynu wystąpią członkowie grupy cyrkowej Carnival oraz szkoły tańca Eskadra. Będą pokazy akrobatyczne oraz inne atrakcje, które zapewni Stowarzyszenie Wsparcia i Edukacji Agrafka. Imprezę zakończy występ pabianickiego teatru ognia.

Organizatorzy imprezy: MOK i Agrafka. Współorganizator - Łódzki Dom Kultury.

 

Program:

Godz. 14.00 - powitanie

14.10 - zespoły taneczne MOK

14.20 – taniec integracyjny

14.30 – wokaliści MOK

14.50 - zespoły taneczne MOK

14.55 - Dobrzanie

15.40 – Dobromir Makowski

15.50 - Carnival

16.20 – Rots Back

16.50 - taniec - grupa „Shadow Squad”

17.00 – podziękowania

17.10 – Maze of Sound

18.10taniec integracyjny

18.25 – podziękowania

18.35- Ted Nemeth

19.35 - Es-kadra – pokaz

19.45 - pokaz tańca breakdance

20.00 - NAO

21.00 – teatr ognia