Podczas swojej europejskiej trasy odwiedzi m.in. Paryż, Bern i Pabianice. Nastrojowych utworów muzyka będziemy mogli posłuchać na żywo już 3 października. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Zamkowe granie”.

Andy Bilinski to artysta o polskich korzeniach. Pochodzi z Wilmington w Północnej Karolinie. Sam pisze teksty do swoich piosenek i komponuje muzykę. Gra od dawna. Zaczynał w zespole indie-punkowym. Po rozpadzie grupy zaczął karierę solową.

Podczas europejskiej trasy koncertowej Bilinski zagra w naszym mieście jedyny koncert w Polsce. Będzie w Paryżu, Pabianicach oraz w Lucernie, St. Gallen, Bernie i Bremgarten w Szwajcarii. Amerykanin przyjedzie do naszego miasta na zaproszenie pracownika pabianickiego muzeum, Jakuba Pociejewskiego.

Na swoim koncie muzyk ma już dwie solowe płyty: „Meaning Behind Nothing is Everything” (2009) oraz „The Dogwood Sessions” (2012). Obecnie pracuje nad krążkiem „Snow's Cut Park”.

Biliński w swoich utworach opowiada o pogoni za marzeniami. Jego muzyka oscyluje na pograniczu rocka, country, popu i muzyki alternatywnej. Piosenek z jego ostatniej płyty można posłuchać na stronie internetowej artysty: andybilinski.com.

Koncert odbędzie się w Zamku (Stary Rynek 1). Początek o godz. 18.00. WSTĘP WOLNY.