Koncert pt. „Chopin, muzyka, młodość”, w ramach projektu „Fryderyk w Pabianicach”, jest realizowany przy udziale Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach.

Waldemar Malicki jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku. Koncertuje w Europie, Ameryce Południowej i Północnej, w Rosji oraz Japonii. Nagrał 34 płyty z muzyką solową i kameralną. Wykonuje również specjalne recitale humoru muzycznego, wzbudzając sympatię m.in. publiczności polskiej, niemieckiej i amerykańskiej. Znany jest również z bardzo popularnego programu muzyczno-kabaretowego, emitowanego w TVP2, którego współautorem jest Zenon Laskowik.

Obecna na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim Celina Zamuszko, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach, zaprezentowała program koncertu. Zgodnie z zapowiedzią, ośmiu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej zaprezentuje utwory Fryderyka Chopina w oryginalnej wersji. Waldemar Malicki będzie opowiadał o Chopinie i jego muzyce w zabawny sposób. Muzycznie i słownie skomentuje również utwory zaprezentowane pabianickiej publiczności.

Projekt został zrealizowany z programu „Chopin 2010” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp na koncert, który z pewnością będzie niezwykłym wydarzeniem muzycznym w naszym mieście, jest bezpłatny.