- Koncerty dla osób niepełnosprawnych organizuję od wielu lat – wyjaśnia Magdalena Ostrowska-Gajzler, nauczycielka ze szkoły muzycznej i mama chorującego na autyzm Wojtka. - Są dedykowane dla przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych.

Takie muzyczne wydarzenia są dwa razy w roku. Angażuje się w nie wielu nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach.

Zimą odbywają się koncerty kolęd, a w czerwcu - ,,Powitanie lata”. Prowadzi je wicedyrektor szkoły, Joanna Janczyk-Wajman.

Na ostatnim koncercie zaprezentowali się uczniowie grający na fortepianie, wiolonczeli, fagocie, skrzypcach, flecie, klarnecie, oboju i akordeonie.

W koncercie zagrali: Natalia Nowak, Barbara Weremecka, Jastine Rudyk, Maja Piter, Piotr Winnicki, Jagoda Tomasik, Weronika Przybyła, Maria Janiszewska, Karolina Krala, Alicja Krala, Damian Szymczyk, Iwona Kwiatkowska, Aleksandra Rydz, Rozalia Wiśniewska, Szymon Mikła, Lucja Łagowska, Szymon Kuśmierek, Zuzanna Sobala, Aleksander Duniec i Mateusz Marciniak. W „Powitaniu lata” brali również udział nauczyciele z naszej szkoły muzycznej.