Scena Manu Summer Jazz Sundays stanie na rynku Manufaktury między dawnym budynkiem straży pożarnej a American Bull. Każdy z koncertów rozpocznie się o godz. 17.00.

Począwszy od 4 sierpnia, przez pięć kolejnych niedziel - bo cykl plenerowych koncertów obejmie też pierwszy weekend września – publiczność na rynku Manufaktury usłyszy Roberta Majewskiego, Emila Miszka, Jerzego Małka, Macieja Fortunę i na finał gwiazdę tegorocznej edycji - Gary’ego Guthmana. 

Jako pierwszy wystąpi trębacz, kompozytor i aranżer - Robert Majewski, który na swoim koncie ma występy na wielu festiwalach jazzowych, w tym z takimi osobowościami jazzu, jak: Clark Tery, Roy Hargrove, Ewa Bem czy Anna Maria Jopek. Nagrywał również muzykę filmową i teatralną, zapraszany przez Zbigniewa Preisnera, Krzesimira Dębskiego czy Jerzego Satanowskiego. Jest też liderem grupy Old Timers – legendarnego polskiego zespołu jazzu tradycyjnego.

W drugą niedzielę (11 sierpnia) scenę obejmie trębacz z Trójmiasta - Emil Miszk. Muzyk związany z Jan Konop Big Band, Orkiestrą Daniela Nosewicza, jest też twórcą zespołu AlgoRytHm, który zaprezentował się na tegorocznym European Jazz Contest w Rzymie.

Jako trzeci 18 sierpnia na scenie pojawi się Jerzy Małek - kompozytor, aranżer, producent i trębacz, od lat plasujący się w polskiej czołówce muzyki jazzowej. Współpracował m.in. ze Staszkiem Sojką, Michałem Urbaniakiem czy Leszkiem Możdżerem. Artysta pracując nad nowymi nagraniami łączy jazz z wieloma stylami muzycznymi, urozmaicając melodię np. o elementy europejskiego folkloru.

W ostatnią niedzielę sierpnia fani jazzu w Manufakturze posłuchają jednego z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków młodego pokolenia - Macieja Fortuny. Jego talent potwierdza dwukrotny tytuł “Nowej Nadziei” (2010 i 2011), przyznany przez czytelników magazynu Jazz Forum i nominacja do Fryderyka 2011 w kategorii Jazz/Debiut Fonograficzny Roku za autorską płytę “Lost keys”. Gra muzykę improwizowaną, soul, latin, funky, muzykę filmową, alternatywną.

Gwiazdą zamykającą tegoroczną edycję Manu Summer Jazz Sundays w ostatnią niedzielę wakacji będzie Gary Guthman. Urodził się w Portland w stanie Oregon. Na trąbce zaczął grać mając 9 lat. Na początku lat 70. przeprowadził się do Kanady, gdzie został pierwszym trębaczem Edmonton Symphony Orchestra i szybko stał się najbardziej znanym trębaczem w całym kraju. Ma na swoim koncie występy na setkach festiwali, w salach filharmonii i teatrów oraz w klubach jazzowych na kilku kontynentach.