Na scenie wystąpiły zespoły, które mają próby w domach kultury Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zaczęła Konfuzja w składzie: Jacek Wojciechowski, Miłosz Zawadowski, Artur Byczkowski, Przemysław Cieślak i Kamila Malec.

- Daliśmy swój pierwszy koncert w naszym nowym składzie. Bardzo się cieszymy, że okazją do tego była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – powiedziała Kamila Malec.

Potem na scenę wyszła grupa Stay Away. To nowy zespół, który istnieje dopiero od września 2013 r. Skład: Julia Zbrojewska, Mateusz Łukaszenko, Viktor van Wijngaarden i Ignacy Olesiński.

- Była okazja, żeby się pokazać. Gdyby nie WOŚP, pewnie jeszcze długo ludzie nie usłyszeliby o naszym istnieniu – mówili członkowie zespołu.

Na koniec wystąpił zespół Nosferus: Adam Błoch, Patryk Pietrasik, Piotr Wlaźlak i Tomasz Sobótkowski.

- Poproszono nas, żebyśmy zagrali. Nigdy nie odmawiamy przy takich okazjach – powiedział Adam Błoch.

Podczas koncertu odbyły się licytacje orkiestrowych gadżetów. Koszulka WOŚP poszła za 30 złotych, a kubek za 25 złotych.

- Na te koncerty przychodzi młodzież. Zwykle są to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy jeszcze nie zarabiają. Dlatego w ODK-u gadżety są licytowane za niezbyt duże pieniądze. Ale najważniejsze, że ci ludzie przychodzą tutaj właśnie dla tej idei – tłumaczyły wolontariuszki.

Na koncercie w ODK-u były: Wioletta Krac, Marta Rusak i Ewelina Tyran. Dziewczęta są wolontariuszkami jako przedstawicielki Polskiego Czerwonego Krzyża.

- To fajna zabawa. Poza tym jest to sposób na spędzenie wolnego czasu w towarzystwie znajomych – opowiadały.