Orkiestra zagra 12 stycznia. Sztab będzie się mieścił, jak co roku, w Hufcu ZHP Pabianice przy ul. Gdańskiej 6. Szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście od dziesięciu lat jest Piotr Roszak.

Impreza zaczęła się już w piątek. W Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Łaskiej 46/48, gdzie odbył się Przegląd Zespołów z ODK PSM. 

Niedzielny finał rozpocznie się o 16.00 na Starym Rynku.

- Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Video, który jest dobrze znany i gra muzykę, przy której ludzie na pewno będą się bawić. Młodzież z pewnością będzie potrafiła śpiewać ich piosenki – informuje Roszak. 

Na scenie wystąpią również: zespół Dexter, covery Modern Talking wykona grupa Talking Boys oraz zespół Trzynastka, który zagra na zakończenie wieczoru.

Będą licytowane orkiestrowe gadżety: koszulka, kalendarz, kubek i inne. O 19.30 rozpocznie się licytacja złotego serduszka. Potem na scenę wyjdą władze miasta i powiatu. O 20.00 wystrzelą petardy.

- Światełko do nieba będzie atrakcyjne jak co roku. Kilkuminutowy pokaz ogni pabianiczanie zapamiętają na cały rok – dodaje Roszak.

Będzie też wiele dodatkowych atrakcji. Na Bulwarach zostaną zorganizowane przejażdżki quadami. Dla każdego będzie grochówka na rozgrzanie. W tym roku po raz pierwszy będzie się można przejechać zabytkowym tramwajem.

Wcześniej, bo o 10.00, w hali przy ul. Grobelnej 8 odbędzie się II Turniej Paintballowy z cyklu „Winter Cup Pabianice”.

W tym roku będziemy zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i na godną opiekę medyczną seniorów.

W czasie finału WOŚP na ulice Pabianic wyjdzie 160 wolontariuszy. Wśród nich, jak co roku, będą przedstawiciele różnych środowisk.

- To osoby należące do stowarzyszeń i ugrupowań. Zgłaszały się również osoby indywidualne. Najmłodszy wolontariusz będzie miał 2 miesiące. Pieniądze będzie zbierał oczywiście z mamą. Najwięcej będzie harcerzy, ale na ulicach spotkamy również wolontariuszy z PCK czy z Agrafki – mówi Piotr Roszak.

W ubiegłym roku Pabianice zebrały ponad 67.000 zł.