W sobotę 2 maja od 11.00 do 22.00 na Lewitynie (ul. Bugaj 110) będzie II Pabianicki Piknik Rockowy. Organizuje go Stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Piknik jest połączony z V Europejskim Turniejem w Siatkówkę Plażową - nagrody funduje poseł na Sejm Andrzej Biernat i kandydat do Europarlamentu – Marcin Bugajski. Będzie też mecz VIP-y kontra Młodzi Demokraci - rozgrywany pomiędzy członkami Stowarzyszenia, a parlamentarzystami i przedstawicielami władz samorządowych.

Club Amnesia poprowadzi na Lewitynie ogródki gastronomiczne i ufunduje liczne nagrody w konkursach (wejściówki na koncerty m. in JAY DELANO oraz plakaty z autografami).
 

W programie:
11.00 – Turniej w Siatkową Piłkę Plażową
14.00 – Pokazowy mecz VIP-y vs Młodzi Demokraci
15.00 - chór Złota jesień
15.40 – zespół Fullsteam
16.30 - zespół hip-hopowy Sienkiewicza Records
17.15 - rozpoczęcie Pikniku Rockowego. Zagrają: Fireball, Mindstream, Substytut. Gwiazdy wieczoru: Korozja i Spine.
 

Wystąpi młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury, a liczne konkursy, gry i zabawy dla dzieci przygotowane zostaną przez Grupę Wolontarystyczną „AGRAFKA” i Uczniowski Klub Sportowy PUKS Pabianice. Będą też przejażdżki hummerem i darmowy chleb ze smalcem.

- Podczas imprezy chcemy również uczcić Dzień Flagi, który przypada właśnie na 2 maja - wyjaśnia Krzysztof Rąkowski. - Flagi Polski i Unii Europejskiej będzie rozdawał kandydat do Europarlamentu Marcin Bugajski.