Jako pierwszy wystąpił uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach, Gustaw Klubczewski. Ma dopiero 15 lat, a już wielokrotnie występował na scenie. Otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Altowiolistów w Szczecinie. Tym razem wykonał utwór Georga Philipa Telemanna, I Fantazja B-dur na skrzypce solo w transkrypcji na altówkę.

- Pabianiczanie mogą mnie usłyszeć co kilka miesięcy. Z muzyką wiążę przyszłość, więc mam nadzieję, częściej występować w murach tego Zamku - mówi.

W programie koncertu były utwory solo, które wykonały: Agnieszka Mastalerz, Siciliana i Presto z I Sonaty Jana Sebastiana Bacha i Anna Furkałowska, Sarabandę i Menuet, również Bacha.

W duecie zaprezentowały się: Emilia Głobińska i Marta Łysyganicz z Sonatą na skrzypce i fortepian Leosa Janaceka oraz Oliwia Wojciechowska i Joanna Morycińska w utworze "Romance" Ralpha Vaughana Williamska.

Na koniec wystąpił kwartet smyczkowy z utworem Ludwiga van Beethovena w składzie: Emilia Głobińska, Agnieszka Mastalerz, Oliwia Wojciechowska i Anna Furkałowska.

Większość wykonawców to studenci Akademii Muzycznej lub nauczyciele. Głobińska, Mastalerz i Wojciechowska to absolwentki PSM I i II stopnia w Pabianicach. Miały okazję pokazać jak rozwijają swoje umiejętności.

- Miło jest wracać do Zamku. Grałam tu wielokrotnie, więc dobrze się czuję przed tą publicznością - powiedziała Furkałowska.

- Zależy mi na tym, aby prezentowali się absolwenci naszej szkoły. Śledzimy kariery zawodowe uczniów i cieszymy się, jeśli osiągają sukces - mówi Celina Zamuszko, dyrektor PSM I i II stopnia w Pabianicach.

Repertuar był przeplatanką utworów barokowych i kameralnych. Melomani z Pabianic mogli tego wieczoru delektować się muzyką.

- Publiczność powinna wyjść z tego koncertu rozmarzona, ale nie smutna - powiedziała dyrektorka.