Najpierw był apel papieski i modlitwa przed pomnikiem Jana Pawła II. Dzieci zaśpiewały ulubioną pieśń papieża „Barkę”. Później kilkaset osób obeszło dookoła sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego. Idąc śpiewali: „Bo nikt nie ma z nas”, „Oto jest dzień”, „Spotkał mnie dziś Pan”, „Flaga”.

- O papieżu opowiadały nam nasze panie w przedszkolu. Wiem, że był miły i umiał sobie żartować. Uczył ludzi, jak być dobrymi – mówi Dżesika z PM nr 4.

- Pani opowiedziała nam, że papież został postrzelony, ale Matka Boska wzięła go w swoją opiekę i go uratowała – dodaje Amelka z PM nr 4.

Podczas koncertu zaprezentowały się dzieci z dwunastu placówek oświatowych z terenu powiatu pabianickiego: Przedszkole w Ksawerowie, Szkoła Podstawowa nr 1, SP nr 9, PM nr 4, schola parafii Bożego Miłosierdzia, PM nr 11, PM nr 10, PM nr 12, PM nr 14, PM nr 16, Gimnazjum a’Paulo.

- Spotykamy się tutaj dla Ojca Świętego. Naszym obowiązkiem, jako nauczycieli jest przekazywanie dalej słów papieża i opowiadanie o tym, jakim był człowiekiem – mówi Małgorzata Wilk, organizatorka koncertu. – W tych pieśniach śpiewanych przez dzieci jest bardzo dużo emocji.

Posłuchać dzieci przyszli ich rodzice, znajomi oraz pabianiczanie. Gdy się rozchodzili, w tle słychać było muzykę Arki Noego „Santo Subito”.