- Z tej okazji zaprosiliśmy zaprzyjaźnione zespoły do wspólnego koncertowania – mówi Jacek Urlik. - Zapowiada się świetny koncert.
 
25 października w Fabryce Wełny przy ul. Zamkowej 2 zagrają Szulerzy i Orkiestra Dęta Chór Rur z saksofonem Marka Smugi na czele. Usłyszymy najlepszy w Europie duet gitarowy Los Desperados. Mietek Jurecki – basista z Budki Suflera po skończonym koncercie w Arenie przyjedzie do Pabianic, by ze swoim drugim zespołem Riders zagrać dla nas.
 
- I będą najlepsi polscy spece do harmonijki, których znany już u nas jako Harp Friends – dodaje Urlik. - Na szczęście ta noc jest dłuższa o godzinę, więc mamy więcej czasu na zabawę.
 
Rzeczywiście z soboty na niedzielę cofamy zegarki o godzinę.
Dlaczego teraz świętują jubileusz zespołu?
 
- Był październik 1994 roku, gdy na Mariańskiej w klubie poznałem się z Jankiem Lesieniem. Miałem 22 lata i zaledwie od 2 lat grałem na harmonijce. Potem dołączył do nas mój kolega z klasy Kacper Walczak – opowiada Jacek. - Szukaliśmy perkusisty i znaleźliśmy Mariusza Kędzierskiego.
 
Od 10 lat Tipsy Driver gra w niezmienionym składzie. Bywało, że rocznie dawali po 70 koncertów. Grali na wielu festiwalach bluesowych, między innymi na Rawa Blues, Blues nad Bobrem, Olsztyńskich nocach bluesowych.
 
- Ale dla nas najważniejsze jest to, że jesteśmy przyjaciółmi. Zawsze możemy na siebie liczyć. Od dwudziestu lat jesteśmy zespołem, a nie tylko grupą ludzi, która razem gra – zauważa Urlik.
 
Bilety na koncert po 20 zł są w przedsprzedaży w sklepie muzycznym przy ul. Pułaskiego. Będzie je można kupić też tuż przed koncertem.
 
- Wybraliśmy dużą, nową salę, bo będzie to spore wydarzenie muzyczne i jest bardzo duże zainteresowanie biletami – wyjaśnia. - Chcemy, żeby wszyscy się zmieścili.
 
Dla naszych czytelników mamy dwa zaproszenia na koncert. Żeby je zdobyć, trzeba wejść na Facebook zyciapabianic.pl i wziąć udział w konkursie. Szczegóły w środę.