Tematem tegorocznego finału jest wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Za zebrane pieniądze kilkanaście centrów onkologii dziecięcej zostanie wyposażonych w nowoczesny sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia.
Orkiestra po raz osiemnasty zagra w Pabianicach, w centrum handlowym „Echo” (Zamkowa 31). Start o godz. 15.00. Wystąpią zespoły: „Cube”, „Maszyna do życia”, „Overhood”, „De fobia”. Gwiazdą wieczoru będzie grupa „Verba”.
Pieniądze dla orkiestry będą również zbierane w piątek (8 stycznia) na mega imprezie w dyskotece Sin City oraz w sobotę (9 stycznia) również w Sin City, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się koncert zespołów „Delirium” i „Mindstream”. Gwiazdą wieczoru będzie Sidney Polak.
W dyskotece „Amnesia” w sobotę o godz. 21.00 wystąpi zespół Pezet.
W Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 14 w sobotę o godz. 17.00 wystąpią m.in. zespoły rockowe: „Spine”, „Mindestream”, „Tune”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Zabili mi żółwia”.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w domu kultury przy ul. Łaskiej. Start w piątek (8 stycznia) o godz. 17.00. Zagrają tutaj „Venator”, „Substytut”, zespół rockowy „Astaroth”, zespół wokalny „Three Moons”, oraz Małgorzata Poczta i Artur Byczkowski.