Koncert kapeli Big Band Fabryka Wełny pt. „Caribbean Evening” rozpocznie się o godz. 18.00 w centrum bankietowym hotelu przy ul. Grobelnej 4. Jak na tytuł przystało, gościem specjalnym będzie José Manuel Albán Juárez, który zagra na perkusji. Zatańczą też tancerze ze szkoły tańca Es-Kadra.

Big Band Big Band Fabryka Wełny to inicjatywa muzyków z województwa łódzkiego, którzy założyli dużą orkiestrę rozrywkową. Siedzibą zespołu jest hotel Fabryka Wełny.

Skład zespołu to klasyczny big band: 5 saksofonów, 4 puzony, 5 trąbek i czteroosobowa sekcja rytmiczna. Wśród muzyków znajdują się nauczyciele akademiccy, muzycy Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi, członkowie wielu znanych polskich zespołów jazzowych i rozrywkowych. Wraz z zespołem występują również znani wokaliści i instrumentaliści.

Repertuar Big Bandu to przede wszystkim muzyka swingowa. Słuchacze mają możliwość posłuchania na żywo muzyki ze „złotej ery jazzu” z połowy ubiegłego wieku, kiedy to grały słynne orkiestry Glenny Millera, Benny Goodmana czy Duka Ellingtona. W repertuarze nie brakuje również klasycznej muzyki tanecznej w oryginalnych aranżacjach, którą tak rzadko wykonuje się na dzisiejszych balach i przyjęciach. Na koncertach można również usłyszeć transkrypcje utworów klasycznych oraz klasyczne marsze J. Sousy, do dzisiaj z powodzeniem grane przez duże orkiestry jazzowe. Dodatkowo, Big Band zachwyca również kompozycjami własnymi.

Bilety na koncert w kwocie 50 zł są do nabycia w recepcji Hotelu Fabryka Wełny (wejście od ul. Grobelnej 4). Każdy bilet daje 25 zł do wykorzystania w restauracji Przędzalnia. Kupon ważny jest do końca kwietnia.