Już 23 marca w łódzkim klubie Scenografia przy ul. Zachodniej 81/83 w Łodzi wystąpi Władysław Komenderek, który swoją inspirację czerpie z kosmosu. Na bieżąco śledzi wydarzenia kosmiczne, co pomaga mu komponować niezwykłą muzykę.

- Dużą krzywdę muzyce robią globalistyczne media, które nie pokazują całej gamy twórców. Promowani są tylko wybrani i dzięki takiej polityce inni artyści się załamują i nie rozwijają się. Podziemie nawet w naszym kraju jest kilka razy silniejsze od medialnych wybrańców, typu Budka Suflera czy Doda, której nie trawię. Ja wymiotuję, kiedy grają specjaliści od tworzenia hymnów – mówi artysta

Początek koncertu o godz. 20.00. Wejście już od 19.00. Bilety w cenie 33 zł wyłącznie dla 100 osób do nabycia w sieci ticketpro.pl, czyli w sklepach takich jak: Empik, Media Markt i Saturn.

Koncert W. Komenderka jest pierwszym z trzech, który proponuje w tym roku Fundacja Art Industry, agencja Fantom Media oraz redakcja portalu muzycznego 3gramy.pl. Pozostałe dwa będą: 13 kwietnia, wtedy zagrają progresywni „otwieracze” umysłów, czyli Hipgnosis, a 25 maja usłyszymy symfoniczno-metolowych Victorians.