Zostanie na niej zaprezentowanych kilkadziesiąt gatunków roślin epifitycznych z rodzin ananasowatych, storczykowatych, kaktusowatych oraz paprociowych.

- Epifity, inaczej nazywane poroślami, to rośliny niezakorzeniające się w glebie, lecz osiedlające się bezpośrednio na pniach i konarach drzew – wyjaśnia Maria Kaczmarska, rzecznik prasowy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. - Przymocowują się do podłoża korzeniami czepnymi, którymi owijają gałęzie. Są to organizmy samożywne i nie czerpią żadnych substancji pokarmowych z roślin, na których bytują.

Podczas trwania wystawy, w niedzielę 22 kwietnia o godz. 13.00 odbędzie się prelekcja pt. „Warstwy roślin w lasach tropikalnych”. Wykład poprowadzi mgr Agnieszka Wojciechowska z Katedry Badania Różnorodności Biologicznej, Dydaktyki i Bioedukacji Uniwersytetu Łódzkiego. Prelekcja odbędzie się  w ramach projektu „Akademia Różnorodności 2018 Ogrodu Botanicznego w Łodzi”.
Podczas wystawy będzie można uzyskać porady dotyczące uprawy roślin.

Wstęp na wystawę i prelekcję za okazaniem biletu wstępu do Palmiarni. Wystawa czynna w godzinach 10.00–18.00 (kasa biletowa czynna do 17.30). W poniedziałki Palmiarnia jest nieczynna.