20 września o godz. 19.00 w Sali Balowej w Hotelu Fabryka Wełny przy ul. Zamkowej 2 rozpocznie się koncert, który będzie jedną z wielu imprez w ramach obchodów rocznicy urodzin Karola Niczego. Taki koncert to nie lada gratka dla miłośników fortepianu i twórczości Chopina, ponieważ Drewnowski słynie z oryginalnych interpretacji utworów mistrza.

W oczekiwaniu na koncert, jak i po nim, można spędzić miło czas w Przędzalni, czyli hotelowej restauracji, gdzie na gości czeka specjalnie przygotowane menu koncertowe. Z restauracji można bezpośrednio przejść do Sali Balowej na pierwszym piętrze.

Marek Drewnowski to pianista i dyrygent. Naukę gry na fortepianie rozpoczął we wczesnym dzieciństwie. Studia pianistyczne odbywał w warszawskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem Ryszarda Baksta i Zbigniewa Drzewieckiego. Po śmierci prof. Drzewieckiego przeniósł się do Krakowa i ukończył tamtejszą Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w klasie Jana Hoffmana.

Nagranie dwunastu sonat Scarlattiego w 1975 przyniosło artyście znaczący sukces w kraju i za granicą. Po wysłuchaniu tego nagrania w Nowojorskim Radiu, Leonard Bernstein zaprosił Marka Drewnowskiego do występów w Tanglewood z Boston Symphony Orchestra. Pianista koncertuje w największych salach Europy, Stanów Zjednoczonych i Japonii.
Marek Drewnowski wystąpił w roli Chopina w filmie Krzysztofa Zanussiego „Koncert Chopina”. Jest też twórcą i organizatorem Festiwalu im. Józefa Hofmanna w Nałęczowie, a także założycielem orkiestry kameralnej The Chopin Soloist. Jest współtwórcą filmu Izabeli Cywińskiej „Oczarowanie Fryderyka”. Obecnie prowadzi także klasę fortepianu w Schola Cantorum w Paryżu i Akademii Muzycznej w Łodzi.