Były warsztaty artystyczne, wystawa samochodów tuningowanych, koncerty lokalnych zespołów i występy utalentowanych pabianiczan.

Organizatorzy postanowili promować, to co w naszym mieście najlepsze.

Na scenie zobaczyliśmy Bychlewiankę i grupę Dobrzanie. Podczas imprezy zadebiutował zespół Death by Lemonade, grupa z naszego miasta, która działa zaledwie rok. Zagrał też znany już na naszej muzycznej scenie Blue Star. Gwiazdą wieczoru był LemON, zwycięzca talent show „Must be The Music”.

Podczas koncertu fani zespołu byli świadkami niezwykłego wydarzenia. Na scenie doszło do zaręczyn. Zespół przerwał koncert, na scenę wyszedł młody mężczyzna – Damian, który poprosił swoją ukochaną o rękę na oczach kilkutysięcznej publiczności. Marzena oczywiście się zgodziła.

Tuż przed finałowym występem organizatorzy rozstrzygnęli konkurs „Zmieniamy rzeczywistość”. Grant w wysokości 5.000 zł na realizację zwycięskiego pomysłu, który ma zmienić nasze miasto na lepsze, trafił do DobromiraMakowskiego, reprezentującego stowarzyszenie „Krok po Kroku”. Za pieniądze z grantu podopieczni fundacji nakręcą teledysk „Kocham to miasto i mówię o tym jasno”.

Nagrody trafiły też do uczestników loterii. Do wygrania były rowery, tablet, kurs gry w golfa, aparat fotograficzny, kurs językowy i sesja fotograficzna.

Imprezę zakończyła dyskoteka pod chmurką.

Kocham Pabianice było trzecią z cyklu imprez „My kochamy łódzkie”. Bliźniacze festyny w te wakacje były już w Tomaszowie Mazowieckim i Bełchatowie.