ad

- Mamy jeszcze miejsca dla 20 wolontariuszy – mówi Piotr Roszak, główny organizator WOŚP w Pabianicach.

Tradycyjnie przy okazji wielkiej niedzielnej imprezy będziemy mogli pobawić się na wesołym miasteczku oraz podziwiać pokazy pirotechniczne. Będzie koncert młodych pabianickich zespołów w Osiedlowym Domu Kultury i wielka zabawa dla dzieci. Najmłodsi pabianiczanie będą bawić się w sobotnie przedpołudnie na hali MOSiR. Wieczorem w sobotę jak co roku fani mocniejszych brzmień pobawią się podczas koncertu rockowego. Rockowa zabawa tym razem będzie w Rock Fabryce. Organizatorzy mają również w planach wielką licytację złotego serduszka.

W zeszłym roku na ulicach pojawiło się 120 wolontariuszy. Podczas najbliższego finału pabianiczanie będą mogli wrzucić pieniądze do 300 puszek.

- Odpowiadamy tym samym na prośby tych osób, które narzekały, że nie mogą znaleźć wolontariuszy na ulicach – mówi Roszak. - Będziemy licytować złote serduszko WOŚP.

Każdy, kto chce wesprzeć pabianicką Orkiestrę, może kontaktować się z organizatorami, pisząc na: wosp@op.pl. Podczas XIX Finału WOŚP odbędzie się również „akcja grosik”.

- Będzie polegała na zebraniu jak największej ilości miedziaków. Akcja zostanie przeprowadzona we wszystkich szkołach podstawowych. Klasa, która zbierze najwięcej złotych monet, otrzyma cenne nagrody – obiecuje Roszak.

W tym roku będziemy grać dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.