Światło, kolor, ruch i dźwięk przez trzy festiwalowe wieczory zawładną łódzkim śródmieściem,a świetlne pokazy będzie można obejrzeć na największym w historii festiwalowym obszarze.
Na Starym Rynku, ul. Nowomiejskiej, Placu Wolności, ulicy Moniuszki, ulicy 6 Sierpnia oraz ul. Piotrkowskiej od Placu Wolności do skrzyżowania ul. Tuwima/ul. Struga – światło odegra pierwszoplanową rolę. Niesamowita łódzka architektura ożyje i zachwyci unikatowym pięknem w nocnej scenerii.

Nie zabraknie poruszających wyobraźnię mappingów 2D/3D, projekcji wielkoformatowych, instalacji artystycznych czy też koncertów w wyjątkowych sceneriach. Tegoroczna edycja różni się od dotychczasowych. Do Łodzi przyjadą twórcy z całej Europy m.in. Francji, Węgier, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Wideomappingi można oglądać każdego wieczoru festiwalowego w godzinach 18.45-24.00.

Wśród artystów:

Francuska grupa Spectaculaires Allumeurs d’Images wyczaruje swego rodzaju miejski amfiteatr na Placu Wolności jednoczesną projekcją na trzech budynkach, nawiązującą m.in. do sztuki światowej awangardy. Obrazy zaskoczą stylistyką, kolorem, szczegółowością i pięknym dźwiękiem zsynchronizowanym z obrazem.

W podróż przez transformacje Łodzi ostatnich 200 lat zabiorą nas artyści węgierskiej grupy Limelight, przeobrażając i ożywiając budynek przy ul. Piotrkowskiej 76.

W ciemnym zakamarkach ulicy Moniuszki fasada budynku Poczty Polskiej przeprowadzi nas przez oniryczną wędrówkę przez świat wyobraźni. Takie zabiegi zaprezentują twórcy krakowskiej grupy Visualsupport.

Absolwenci i studenci Politechniki Łódzkiej z grupy LightCast w swoich obrazach pokażą kreatywność łódzkich inicjatyw kulturalnych.

Podczas poprzedniej edycji goście pokochali magiczną scenerię świetlną Parku Staromiejskiego. W tym roku zaświeci on tysiącem barw, a przestrzenne pokazy laserowe wraz z muzyką na żywo zaaranżują urokliwy staw, położony we wschodniej części parku. Nie zabraknie również działań interaktywnych, każdy z uczestników festiwalu będzie mógł odkryć wyjątkową, podziemną siatkę łódzkich rzek.

W sobotę, 11 października, wszystkich miłośników muzyki zapraszamy na Piotrkowską 86. O godzinie 19.00 w oknach zabytkowej kamienicy rozpocznie się wyjątkowy koncert Michała Urbaniaka pod hasłem „Jazz to wolność”. Wydarzenie to nawiązuje do 25. rocznicy zmian demokratycznych w naszym kraju.

12 października o godz. 19.00, również w oknach kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 86, odbędziesię koncert skrzypcowy Izabeli Żebrowskiej wraz z zespołem.