Taki maraton czeka widzów, którzy przyjdą na festiwal Kocham Dziwne Kino. Z roku na rok festiwal się rozrasta. Aż 52 filmy młodych twórców będzie można zobaczyć w tej edycji.

- Do tej pory to rekordowa ilość zgłoszeń - mówi Dawid Gryza, organizator imprezy. - Będzie dużo animacji.

W ciągu dwóch dni obejrzymy 34 filmy. 17 w pokazie pozakonkursowym i tyle samo w konkursie. Większość z nich to krótkie metraże.

Na ekranie zobaczymy m.in. Magdalenę Mielcarz, Dorotę Stalińską i Bartosza Żukowskiego (Waldek Kiepski). Głosu do jednego z filmów użyczył Piotr Fronczewski.

Wszystkie filmy nadesłane na III edycję festiwalu trwały łącznie ponad 11 godzin, ale część z nich odpadła w eliminacjach.

W piątek i sobotę rano widzowie zobaczą filmy pozakonkursowe. Będą podzielone na bloki po 80 min.

- To filmy, które nie zakwalifikowały się do konkursu, ale uznaliśmy, że są warte pokazania publiczności - dodaje Gryza.

W sobotę wieczorem rozpocznie się pokaz filmów, które powalczą o statuetki Złotego Mola.

- Będzie dziwnie - obiecuje organizator.

Czego możemy się spodziewać? Będą kanibale, goryle, pluszowe misie z kosmosu, odurzeni strażacy, mówiąca dynia. Zobaczymy animacje, horrory, teledyski, science-fiction.

O tym, do kogo powędrują nagrody, zadecyduje widownia.

- Chcemy, by dwie statuetki przyznała publiczność. Każdy będzie mógł zagłosować na film, który najbardziej mu się spodobał - dodaje Gryza.

Trzecią nagrodę wyłonią jurorzy. Będą to Dawid Gryza i współorganizator festiwalu, Paweł Kaczmarek. Do współpracy został też zaproszony Piotr Kardas, związany kiedyś z Se-ma-fotem, obecnie organizator festiwalu animacji O!pla, który (jeśli przyjedzie) ma być trzecim jurorem.

- Ja mam już swój typ, ale nie zdradzę, który film podobał mi się najbardziej. Ale jeden z nich rozłożył mnie na łopatki - dodaje.

Listę wszystkich filmów, które będą wyświetlane w ramach festiwalu, można znaleźć na stronie internetowej kochamdziwnekino.blogspot.com.

 

Kiedy wybrać się do kina?

Piątek: od 20.00 pokaz filmów pozakonkursowych cz. I

Sobota: od 12.00 pokaz filmów pozakonkursowych cz. II

od 20.00 pokaz konkursowy cz. I

od 22.00 pokaz konkursowy cz. II