O północy na rynku Manufaktury będzie można podziwiać pokaz fajerwerków. Przygotowano niemal tonę materiałów pirotechnicznych. Nad oglądającymi rozbłysną złote wierzby, ogniste warkocze i dziesięciometrowa ściana ognia!

Nie będzie miejskiej imprezy sylwestrowej z koncertami, ale o północy Manufaktura tradycyjnie przywita nadejście Nowego Roku wielkim pokazem fajerwerków. Niebo nad Manufakturą rozświetlą imponujące sztuczne ognie. Będą czerwone i złote efekty: deszcz gwiazd, ogon komety, chryzantemy i złota wierzba – a wszystko przy akompaniamencie muzyki filmowej z „Piratów z Karaibów 3”, ostatniego filmu o Batmanie „Mroczny rycerz powstaje” oraz utworu  „It’s my life” Bon Jovi. Gwiazdy rozsypią się na oczach gości w tysiące srebrzystych iskier, które następnie przyćmi eksplozja ładunku typu Ghost (duch)… Finałowe wystrzały oświetlą niebo aż 130 metrów nad ziemią!

Pokaz, którego świadkami będą tej nocy wszyscy goście Manufaktury, nie będzie jedynie sekwencją kolejnych eksplozji, ale dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów radiowych oraz specjalnie ułożonej ścieżce dźwiękowej, stanie się niezwykłym widowiskiem artystycznym, podobnym do tych, jakie podziwiać można na największych festiwalach pirotechnicznych na świecie, m.in. na Malcie czy w Korei Południowej.

Widowisko będzie można oglądać z każdego punktu rynku Manufaktury, jednak z myślą o rodzinach, które będą chciały przywitać nowy rok z dziećmi, organizatorzy stworzą specjalną bezpieczną strefę.

Ze względów bezpieczeństwa na rynek Manufaktury nie będzie można wnosić własnych materiałów pirotechnicznych ani alkoholu.

Sztuczne ognie będą wystrzeliwane z parkingu na dachu nad restauracjami (od ul. Ogrodowej), który zostanie zamknięty dla gości już o godz. 17. Najlepszym miejscem do oglądania pokazu będzie rynek, co na pewno ucieszy tych, którzy zdecydują się spędzić ostatnią noc roku w restauracjach i pubach Manufaktury. Lokale przygotowały bardzo zróżnicowaną ofertę sylwestrową.