Konkurs o tytuły miss i mistera policji województwa łódzkiego, będący jedną z atrakcji festynu "Stuknęła nam dziewięćdziesiątka, czyli policja na wesoło", został rozstrzygnięty w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi. Pabianice reprezentowali: posterunkowa Magdalena Łubisz (z numerem 4) i starszy posterunkowy Witold Buś (numer 6).

- Do konkursu zgłosili mnie koledzy i koleżanki z naszej komendy - mówi Magda.

Inaczej było w przypadku Witolda:

- Zgłosiłem się sam, bo liczy się dobra zabawa - dodał starszy posterunkowy Buś.

Dziesiątka kandydatów pokazała się publiczności i jurorom w trzech odsłonach. Pierwszą była prezentacja w strojach służbowych. Podczas drugiego wyjścia policjanci paradowali ubrani na sportowo. Trzecim popisem był taniec parami. Uczestnicy konkursu musieli również zmierzyć się z pytaniami.

Posterunkowa Magdalena Łubisz była pytana o stopień, imię i nazwisko komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Podała bezbłędną odpowiedź. Posterunkowy Witold Buś, pytany o powody wstąpienia do policji, wspomniał o korzeniach (ojciec policjant). Nie ukrywał jednak, że głównym powodem była chęć wzięcia udziału w... konkursie piękności.

Choć nasi kandydaci prezentowali się z wdziękiem, gracją i poczuciem humoru, tytuł najpiękniejszej przypadł sierżant Ewelinie Kucharskiej (Bełchatów), a tytuł najprzystojniejszego - sierżantowi sztabowemu Grzegorzowi Wawryszukowi (Łódź).

Wybrano też miss internautów. Tytuł ten przypadł Magdalenie Łubisz z Pabianic, która w głosowaniu internetowym zdobyła najwięcej, bo 3.617 głosów. W całym głosowaniu oddano ich prawie 39.000.

Posterunkowa Łubisz jest mężatką, interesuje się motoryzacją, w naszej komendzie pełni funkcję dzielnicowej.

Witold Buś w policji jest od 2,5 roku, służy w sekcji ruchu drogowego. Interesuje się ekonomią i historią II wojny światowej. Ma 28 lat, jest kawalerem.