Polskie smaki możemy odnaleźć w nowootwartej restauracji Dom Tkacza przy św. Jana 20. Zjemy tu tradycyjne dania, lecz w nowoczesnym wydaniu.

W menu są takie przysmaki, jak: tatar z tygrysich pomidorków z plastrem dojrzewającego sera w dymie z drewna jabłoni, pierś kurczęcia w zielonej panierce na puree z zielonego groszku i sałatce z jarmużu, krem z porów i ziemniaków z krokietem, wędzonym łososiem i chipsem ziemniaczanym, czy burgery z pieczywem własnego wypieku i domowymi frytkami.

- Gotowanie to sztuka - zapewnia Damian Marchlewicz, szef kuchni w Domu Tkacza. - Podajemy polskie jedzenie, bo to nasze smaki. Jesteśmy w Polsce i powinniśmy korzystać z sezonowych produktów, jakie oferuje nam ziemia.

To właśnie świeże polskie produkty królują w kuchni pana Damiana. Wszystkie potrawy przygotowywane są od początku do końca dopiero po zamówieniu klienta.

Choć dania są w większości tradycyjne, polskie, kucharz serwuje je w wyszukany sposób.

- Do restauracji przychodzimy celebrować posiłek, nie tylko się najeść. Dlatego nie serwujemy potraw, które każdy mógłby sobie przygotować w domu - tłumaczy szef kuchni. - Komponujemy potrawy w niebanalny sposób, staramy się stworzyć na talerzu dzieło.

Czytelnicy Życia Pabianic też mogą skomponować swoje kulinarne dzieło. Wystarczy zaproponować nowoczesną odsłonę potrawy, która powalczy w konkursie na pabianickie danie regionalne. Spośród nadesłanych propozycji, 5 najciekawszych wyłoni Dom Tkacza. Najlepszą spośród nich wybiorą czytelnicy.

Autor zwycięskiej potrawy wygra 2-osobowe zaproszenie na kolację w Domu Tkacza. Jego danie zostanie skomponowane przez szefa kuchni i przez tydzień będzie królowało w menu restauracji.

2 kupony na lunch, który serwowany jest w tygodniu od 12.00 do 16.00, trafią do osób, których propozycje dań zajmą 2. i 3. miejsce. Dom Tkacza nagrodzi też trzema bonami rabatowymi do kawiarni osoby, które wezmą udział w głosowaniu. 

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 3 listopada. A już w najbliższy weekend, tj. 1-2 listopada, restauracja zaprasza na świąteczny obiad z rodziną.