Od dziś do soboty włącznie na adres mailowy m.bloch@zyciepabianic.pl możecie wysyłać życzenia dla ukochanej osoby - męża, żony, dziecka, mamy, dziadka, itd. Życzenia opublikujemy w niedzielę na portalu Życia Pabianic. Zapraszamy do zabawy!

Oto kilka propozycji, jak spędzić walentynkowy wieczór:

O specjalną atmosferę walentynek zadbają muzycy, którzy zagrają na saksofonie i pianinie. 13 i 14 lutego będą umilać zakochanym kolację w restauracji Przędzalnia (Hotel Fabryka Wełny, ul. Zamkowa 2). W te dwa dni na gości czekają romantyczne dekoracje oraz oryginalne propozycje drinków i win. Panowie mogą też zaprosić swoje walentynki na „Magiczne chwile we dwoje”, czyli m.in. pakiet specjalnych zabiegów SPA.

- W walentynki planujemy romantyczny nastrój przy świecach i kwiatach – informuje właściciel pubu Zielona Górka. - Zadbamy o to, żeby każda zakochana para mogła świętować w miłosnej atmosferze.

Tego dnia w menu lokalu przy Zielonej będą królowały sałaty i pyszny deser. Zaplanowano też ognisko.

Coś dla zakochanych przygotował również Miejski Ośrodek Kultury. W piątek (12 lutego) o godz. 18.00 wystąpią tu młode wokalistki z sekcji wokalnej. Zaśpiewają piosenki m.in. Grzegorza Hyżego, Kajah, Michaela Jacksona i Natalii Kukulskiej. Wszystkie utwory będą opowiadały o miłości.

Na scenie zaprezentuje się również teatr „Dlaniepoznaki”, działający pod kierunkiem Doroty Olejnik. Przedstawi spektakl „Wizyta, czyli komedia małżeńska ze śmiercią w tle”.

„Walentynki na wesoło…” - tak dwudniowe wydarzenie reklamuje Dom Tkacza (ul. św. Jana 20). W sobotę (13 lutego) pobawimy się tutaj na koncercie pabianickiej kapeli bluesowej Blue Haze. Podczas koncertu, który rozpocznie się o godz. 19.00, zaplanowano loterię z nagrodami.

W niedzielę, po walentynkowym obiedzie lub kolacji, do romantycznego deseru serwowany będzie kieliszek włoskiego Prosecco DOC w prezencie.
W walentynki o godz. 15.00, 17.30 i 20.00 można wybrać się do kina Tomi (ul. Gdańska 4) na romantyczną komedię „Planeta singli”. Świetna obsada i doskonała realizacja obrazu sprawiają, że to idealny film na Dzień Zakochanych.

Dwa dni wcześniej (12 lutego) na „mroczno-romatyczny maraton filmowy” zaprasza kino Helios w Sukcesji (al. Politechniki 1).

- Powodów do przytulania się dostarczą Wam dwie świetne komedie: „Planeta singli” i „Jak to robią single” – zapowiadają organizatorzy. - Tulić się ze strachu będziecie przy mrocznych thrillerach: „Loft” i „Demon”.

Początek maratonu o godz. 23.30.

Z okazji święta Amora swojego ukochanego czy ukochaną można obdarować specjalnym prezentem. I nie muszą to być pluszowe serduszka, misie czy kubki z napisem „love”. W pabianickim sex shopie przy Zielonej znajdziemy wiele drobiazgów, dzięki którym ten dzień pozostanie w pamięci na dłużej.

- Doskonałym prezentem dla ukochanej osoby będą na przykład feromony czy uwodzicielska bielizna – mówi właściciel sklepu.

Walentynki można też spędzić na sportowo. 14 lutego o godz. 9.00 zakochani (i nie tylko) biegacze i chodziarze (nordic walking) mogą wziąć udział w koleżeńskim biegu w lesie karolewskim. Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/503459373194804/

A jeśli z tej wyjątkowej okazji chcemy okazać miłość nie tylko bliskim, możemy honorowo oddać krew. „Walentynkową kroplę krwi” zaplanowano w piątek (12 lutego) w godz. 13.00-16.00 przed Urzędem Miejskim. Na każdego, kto odda krew, czekają talony niespodzianki i słodkie upominki.