Koło teatralne z II LO im. Królowej Jadwigi w Pabianicach zaprasza na dwa przedstawienie teatralne.
„Kamuflaż” to pozostawiony do swobodnej interpretacji spektakl, poruszający problem kliku „chorób” człowieka XXI wieku. Absurdalny, pełen nieporozumień dialog dwóch kobiet stojących na rozdrożu swojego życia. Spektakl, w którym realia świata przeplatają się z abstrakcją ludzkiego umysłu; w którym pogarda życia skonfrontowana zostaje z pochwałą egoizmu i pogoni za bezsensowną sławą. Kilka słów o gubieniu własnej tożsamości, o traceniu indywidualizmu i ciągłym dostosowywaniu się człowieka do trendów i wzorców. Rzecz o tym, jak jedna „błędna” odpowiedź może zmienić bieg wydarzeń.
Spektakl wyreżyserowała Patrycja Przybylska. W obsadzie: Dorota Becht, Patrycja Przybylska.
Z kolei „Sidła” to historia toksycznego związku mężczyzny i kobiety. Obraz mężczyzny usidlonego miłością do bezwzględnej, apodyktycznej kobiety i studium kobiety miotającej się w sidłach własnego umysłu. Spektakl to refleksja nad złożonością stosunków międzyludzkich i konsekwencjami gry pozorów. Czy dwoje antagonistów może łączyć miłość i czy można kochać, jednocześnie nienawidząc? Co się dzieje kiedy ludzie nie potrafią już żyć samodzielnie, kiedy życie bez drugiej osoby traci sens? Do czego może doprowadzić rozpacz i tęsknota? Jak cienka jest granica między miłością, a przyzwyczajeniem; zawiścią i zazdrością? Czy uśpione wyrzuty sumienia mogą obudzić szaleństwo?
Reżyseria: Patrycja Przybylska, w obsadzie: Patrycja Przybylska, Wojciech Jaworski, Beata Studzińska.
Oba spektakle obejrzymy 17 czerwca (piątek) w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury (ul. Pułaskiego 38). „Kamuflaż” o godz. 18.00, „Sidła” o godz. 19.00.